Eski’den, sınava girecek öğrencilere önemli öneriler

Eski’den, sınava girecek öğrencilere önemli öneriler

Sınav zamanına bir gün kala öğrencilerde stres ve kaygı artıyor. Sınava girecek öğrencilerin psikolojik ve fiziksel olarak hazır hissetmeleri için yapılması gerekenleri Kariyer danışmanları ve rehber öğretmenleri de ebeveynlere aktarıyor.
Bu haber 2020-06-25 21:00:23 eklenmiş

Anamur Dinamik Vip Kurs Merkezi Kariyer Danışmanı ve Rehber Öğretmeni Gülşen Eski,Sınav günü yaklaştıkça adayların geçmişi düşünmeyi bırakıp bugünü ve önlerinde kalan süreyi  nasıl daha verimli geçirmeleri önerisinde  bulundu.
Sınava girecek öğrencilere altın değerinde önerilerde bulunan Eski;"Geleceğimizin mimarları sevgili gençlik, geleceğinizin temelini atacağınız sınava az günler kaldı. Büyük bir bilgi ve strateji yarışının olduğu YKS için bilgi kısmı ile ilgili çalışmalarınızın sonuna geldiniz. Şimdi ise size kalan doğru bir strateji ile süreci en iyi şekilde tamamlamaktır. Son günlerde özellikle uyku düzeniniz, beslenmeniz ve yapacağınız kısa kısa tekrarlar sınav gününde iyi olmanıza destek olacaktır.
 Aynı zamanda sizleri strese sokacak sosyal çevreden uzak kalmanız sınav öncesi çok önemli. Sınav öncesi bedeninizi ve ruhunuzu yormayacak mutlu olduğunuz aktiviteleri yapmanız sizlere iyi gelecektir. Sınav stresinin temelindeki en önemli neden sosyal çevreye karşı öğrencinin taşıdığı aşırı sorumluluk duygusudur. Bu nedenle anne ve babalara çok önemli görevler düşmektedir. Şunu çok iyi bilmeliyiz ki YKS çocuklarımızın kişiliğini ya da yeteneklerini değil sadece o anlık bilgi aktarımını ölçmektedir. Bu nedenle ailelerin doğru tutum ve davranışları onların sınavda kendi potansiyellerini daha iyi kullanmalarını sağlayacaktır. Siz kıymetli anne ve babalar izin verin ve onlara güvenin, onlar da emeklerini en iyi şekilde ortaya koyabilsinler. Unutmayın ki bu sınav bir araç, çocuklarımızla gönül bağımız ve mutluluk ise amacımızdır.
Bu nedenle geleceğin mimarları, yarınlarımızın ışıltı dolu gençlerine bol şans diliyor her birine canı gönülden emeklerinin karşılığını almalarını diliyorum.” Şeklinde  açıklamalarda bulundu.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA