Gümüş’den, Üyelerine ÇKS başvuru uyarısı

Gümüş’den, Üyelerine ÇKS başvuru uyarısı

Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Üyelerinin Çiftçi Kayıt Sisteminden (ÇKS) yararlanmaları için 30 Haziran 2020 tarihine kadar kayıt yaptırmalarını önerdi.
Bu haber 2020-06-22 13:54:36 eklenmiş

Oda Başkanı Gümüş;”Kayıt Sistemi için yapılacak başvurular, yönetmelikle belirtildiği üzere 30 Haziran 2020'ye kadar devam edecek.
Üreticilerimiz, ÇKS başvurularını 27 Mayıs 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren '2014 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği'nin ilgili maddesi gereği bu tarihe kadar gerçekleştirebilecekler aksi halde tarımsal desteklemelerden faydalanamayacaklar. Özellikle içinde bulunduğumuz salgın sebebiyle, siz değerli üreticilerimizi korumak amaçlı mümkün olduğunca işlemlerin dijital ortamdan yapılmasını üyelerimize öneriyoruz. Üreticilerimiz ilçe müdürlüklerine gitmeden  e-devlet üzerinden https://eciftci.tarbil.gov.tr üzerinden de yapabilirler. Söz konusu işlemler, başvuru evrakları (güncelleme için ÇKF Formu ve Çiftçi Belgesi ile birlikte) 30 Haziran 2020 tarihine kadar il / ilçe müdürlüklerine teslim edilmek şartı ile yapılabilecektir. Üreticilerimizin 2020 yılı tarımsal desteklemelerinden faydalanabilmeleri için 30 Haziran tarihine kadar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerektiğin hatırlatır bereketli sezon dilerim" dedi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA