Bozyazı Belediyesinden Dere Islahı

Bozyazı Belediyesinden Dere Islahı

Bozyazı Belediyesi, Kaledibi Mahallesinde özellikle ilkbahar aylarında taşarak su baskınlarına neden olan derede ıslah çalışması başlattı.
Bu haber 2020-06-08 12:08:29 eklenmiş

İlkbahar aylarında eriyen kar sularından dolayı Kaledibi Mahallesi Hilal Sokak  yanından geçen derenin taşması sonucu çevresinde  bulunan  konutların ve  ekeneklerin   zarar  görmesinin önüne geçmek için başlatılan  çalışmaları  denetleyen  Belediye  Başkanı Mustafa  Çetinkaya  ve  Başkan Yardımcısı Ali Deniz,  Fen işleri  ekiplerinden  bilgi aldı.
Dere kenarında bulunan ailelerin rahat etmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya;  ara yollarda ve dere ıslah çalışmalarının devam edeceğini ifade ederek, “
Belediyemiz fen işleri müdürlüğü ekipleri tarafından Kaledibi mahallesi Hilal sokak yolunun kenarındaki dere ıslah edilerek zemini betonarmeyle kaplanarak su  taşkını önlenmiş oldu.”  Dedi.
Mahalle sakinleri de Çetinkaya ve Deniz’e teşekkür  ederek; Dere’nin ıslahı  ile  sel  taşkını korkularının  bittiğini söylediler.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA