Başkan Kılınç’a borçlanma yetkisi

Başkan Kılınç’a borçlanma yetkisi

Anamur Belediye Meclisi, olağanüstü gündemle toplandı.
Bu haber 2020-06-02 23:26:53 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç başkanlığında Covid-19 salgını nedeniyle Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantı, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi. Ayrıca meclis üyeleri ve belediye çalışanlarına toplantı salonu girişinde ateş ölçümü yapılarak el dezenfektanı kullandırıldı.
 9 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda gündem maddelerine geçmeden söz alan Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir toplanamadıklarını belirterek, bugüne kadar yapılan salgınla mücadele çalışmaları ve belediye hizmetleri hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart tarihinden bu yana Anamur’da herhangi bir vakaya rastlanmadığını belirten Başkan Kılınç; ‘’Ülkemizde ilk vakanın görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden itibaren Anamur Belediyesi olarak salgınla mücadelede tüm imkânlarımızı seferber ettik. Cadde ve sokaklarımızı sürekli olarak yıkadık, resmi kurumlar, bankalar ve vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı alanlara dezenfektan makinesi yerleştirdik. Belediyemize ait Sanat Atölyemizde yaklaşık 100.000 adet koruyucu maske ürettik ve bize müracaat eden herkese ücretsiz olarak dağıttık. İnşallah bu süreci hiç vaka görülmeyen kent olarak tamamlamak istiyoruz. Salgında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, şu anda hastanelerde tedavi altında bulunan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum’’ dedi.
CHP Belediye Meclis Üyesi Erdal Karan:’Neden Vahap Seçer’e Red Verdiniz?’
CHP’li Erdal Karan da Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in verilen 335 milyon liralık borçlanma yetkisinin 135 milyon lirasını kullandığını belirterek, “Bunun yanı sıra 780 milyon lira borç ödedi. Yapılan denetimler sonucu 19 dosya yargıya intikal ettirildi. Yargı süreci devam ediyor” dedi.
Büyükşehir Belediyesinin  13 ilçeye hizmet götürdüğünü vurgulayan Karan, “Anamur’un 7 tane dosyası bekliyor, bunlar engelleniyor. Burada güç birliği yapsak bazı sorunları çok daha kolay aşabiliriz. Siyaset hizmet etme sanatıyla bu yapılmalı. Diye  konuştu.
AKP’li Aslan, Birlikteliğimiz Bozulmasın 
Tartışmanın ilerlemesi üzerine araya giren Ak Parti Belediye Meclis Üyesi ve Kurucu Başkanı Şinasi Aslan, hem Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın, hem de Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in bölgeye hizmet getirme noktasında gayret ettiklerini ifade ederek her ikisine ve meclis üyelerine teşekkür etti. 
Başkan Kılınç’a 9 Milyon TL’lik Kredi Yetkisi Verildi.
Meclis gündem maddelerinden birisi olan 9 Milyon TL’lik kredi talebi oy birliği ile kabul edildi. Oylamadan önce Meclis Üyelerine kredi talebiyle ilgili açıklamada bulunan Başkan Kılınç: ‘’Anamur Belediyesi’nin yıllık bütçesi 57 milyon TL. Bunun yaklaşık 40 milyon TL’sini personel giderlerimiz oluşturuyor. Geriye kalan para ile de rutin hizmetlerimizi sürdürmeye, ilçemiz Anamur’a hizmet etmeye çalışıyoruz. Talep ettiğimiz kredinin tamamını kullanıp kullanmamak konusunda şu anda değerlendirmemiz devam ediyor ancak bunun 3.5 milyon TL’sini bu yıl içerisinde dökeceğimiz 100 kilometrelik asfalt için ayıracağız. Kurduğumuz taş ocağında kullanmak üzere 1 adet silindir 1 adet kırıcı ekskavatör ihtiyacımız var. Yaklaşık 1.5 milyon TL’sini burada kullanacağız. Geriye kalan para ile de daha önce tahsisini yaptırdığımız sahil bölgesinde ki 95.000 metrekarelik alana sahil projesini uygulamak üzere kullanmayı planlıyoruz. İnşallah Eylül ayı gibi ilk kazmayı vurmayı planlıyoruz.’’ Dedi. Daha önce kullanılan 8 milyon TL’lik kredi ile araç parkını yenilediğini ve taş ocağı ile asfalt şantiyesi kurduğunu vurgulayan Başkan Kılınç: Geçen gün yeni aldığımız ve hibe yolu ile temin ettiğimiz araçlar nedeniyle Makine İkmal Müdürlüğü Parkımızda araba koyacak yer kalmadığını görünce bir kez daha şükür ettim. İnşallah yeni çekeceğimiz uygun faizli kredi ile de envanterimize yeni araçlar dahil edecek ve başlattığımız hizmet seferberliğini arttırarak sürdüreceğiz.’’ dedi. 
Yapılan oylamada, oy birliği ile Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a kredi kullanma yetkisi verildi.

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA