Corona virüs nedeniyle ertelenen sahil projesi 1 Eylülde start alıyor

Corona virüs nedeniyle ertelenen sahil projesi 1 Eylülde start alıyor

Anamur’da 5 kilometrelik kıyı şeridi yeni sahil projesinin yapımına 1 Eylülde başlanacak.
Bu haber 2020-05-30 11:15:45 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Yalı turistik tesislerinin önünden başlayıp taşlık mevkiine kadar uzanan sahil şeridi, üzerine Antalya Konyaaltı plajı konsepti uygulaması getirilecek.
Belediye Başkanı Hidayet  Kılınç, Yalı  turistik tesisleri  ile  Karaağaç  plajı arasında  yapılacak olan  5 kilometrelik  sahil projesinin  yaklaşık  dört buçuk ile  beş milyon  lira arasında  bir maliyetle  yapılacağını söyledi.  
 Kılınç,Sahil projesinin uygulama alanı olan Yalı Mocamp ile Karaağaç mevki arasında kalan 95.000 metrekarelik alanın tahsisinin  gerçekleştiğini  belirterek,”  Anamur’un  tarihi  ve kültürel zenginliklerine,doğa güzelliklerine  sahip çıkarak, vatandaşlara   modern  ortak kullanım  alanları  tesis  etmek  istiyoruz. 1 Eylülde Yalı  Mocamp ile  Taşlık  arasındaki   5 kilometrelik   sahil  projesine  başlıyoruz. Yıl içerisinde bitecek Proje içerisinde bisiklet ve yürüyüş yolları, duş, tuvalet, yeşil alanlar, kafeteryalar, oturma bankları gibi ortak kullanım alanlarıyla  Anamur sahili çağdaş bir görünüme kavuşacak. ” Dedi.
2021 Yılında ise Taşlık ile Aslıhan Motel arasındaki sahil ve Karaağaç Piknik alanını Anamur halkının hizmetine sunacaklarını belirten Başkan Kılınç; “Sahil Yolu Projesinin uygulama alanı 95.000 metrekarelik bir alan. Allah izin verirse bu yıl içerisinde 5 000 metrekaresi bitmiş olacak.” Dedi.
Kılınç “Anamurlular ve Anamur’a gelen misafirlerimiz maalesef İskele bölgesine  sıkışıp kalmışlar, tek  nefes aldıkları yer  burası olmuş. Aileleriyle birlikte sahilde gidecek yer yok. Karaağaç Piknik Alanını tamamen bitirip hizmete açtığımızda vatandaşlarımıza seçenekte sunmuş olacağız.”  Diye konuştu.
Kamu kaynaklarını yerinde kullanma konusunda hassas davrandıklarını da belirten Başkan Kılınç;”  Belediyelerin hizmet merci olduğunun bilinciyle, halkın taleplerini ve en önemlisi ihtiyaçlarını önemsiyoruz, çalışmalarımızı bu doğrultuda yapıyoruz. Anamur 25-50 yılını göz önüne alarak proje üretmek ve gerçekleştirmek zorundayız. “şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA