AİLE BOYU BİSİKLET TURU…

AİLE BOYU BİSİKLET TURU…

Anamur Dinamik Vip Kurs Merkezi sahipleri Eğitimci Gülşen Eski-Abit Eski çifti çocukları Eylül Ece(7) ve Beren Ece(4) ile birlikte aile boyu bisiklet turu yaptılar.
Bu haber 2020-05-29 12:58:25 eklenmiş

Eski çifti, Covid-19 nedeniyle uzun süredir  sokağa  çıkamayan  Eylül Ece ve Beren Ece’yi  evlerinin  bulunduğu  sokakta  bisiklet  sürmelerine izin verdiler.
Covid 19 nedeniyle olası bir sağlık sorunu yaşamamaları için  hijyene ve  sosyal mesafeye  ev içinde de  dikkat  eden  Rehberlik  Öğretmeni  Gülşen eski ile Matematik Öğretmeni  Abit Eski, sağlıklı yaşamda bisikletin önemli bir rolünün olduğunu  söylediler.
Eski çifti, “Sağlıklı olan ancak evde kalmak zorunda  kalan her yaş grubunun bedensel ve zihinsel sağlını korumamızın da aynı derecede önemli olduğunu düşünüyoruz. Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için uyku ve iyi beslenmenin yanı sıra fiziksel aktivite yapmamız şart, bisiklet sürmenin de tıpkı yüzme gibi önemli olduğu inancındayız.
Çocuklarımızın ilerleyen dönemde  de  bisiklet  kullanmalarını özendirmek için aile  boyu  bisiklet  kullanıyoruz.” Şeklinde konuştular.
Eylül Ece ve Beren Ece de  araç trafiğinden  uzak,  evden  çıkmanın  keyfini  bisiklet  sürerek çıkardılar.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA