Anamur’da 19 Mayıs coşkusu göklere taşındı

Anamur’da 19 Mayıs coşkusu göklere taşındı

Anamur'da bir grup paraşütçü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı paraşüt uçuşlarıyla, gökyüzünde kutladılar.
Bu haber 2020-05-22 18:53:08 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Anamur Havacılık ve Ekstrem Spor Kulübü’nün öncülüğünde, Özel Anamur Bilge Anadolu Lisesinin katkılarıyla gerçekleşen” 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve  Spor” etkinliğine  Anamur  Kaymakamlığı, Anamur  Belediyesi, İlçe  Jandarma Komutanlığı  ve İlçe Gençlik ve  Spor  Müdürlüğü  de destek  verdi.
Gençlik Bayramı'na özel atlayış gerçekleştirmek üzere eski radar mevkiinden Türk bayraklarıyla atlayan sporcular, arkadaşları tarafından alkışlarla, dev Türk Bayrağı açarak karşılandılar.
Anamur Havacılık ve Ekstrem Spor Kulübü üyesi Özel Anamur  Bilge  Anadolu  Lisesi Coğrafya  Öğretmeni  Muhammed  Demir,19 Mayıs  Atatürk’ü Anma  Gençlik ve  Spor  Bayramını  gökyüzünde kutlamanın çok anlamlı olduğunu belirterek, koronavirüs salgını nedeniyle bu  önemli  bayramı maalesef  coşkuyla kutlanamadı. Bu zor günlerde anlamlı bir kutlama yapmak istedik. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın  Ülke genelinde  uyguladığı  etkinlikler kapsamında uçuş gerçekleşti. Diyerek, emeği geçenlere ve destek veren kurumlara teşekkür etti.
Uçuş yapan sporcular, Paraşütler arasındaki mesafeyi artırarak yeni tip koronavirüse karşı sosyal mesafenin önemine de dikkat çektiler.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA