Anamur BİLSEM’den koruyucu siper maske üretimi

Anamur BİLSEM’den koruyucu siper maske üretimi

Anamur Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM)’de görevli yönetici ve öğretmenler tarafından korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Emniyet ve Jandarma ekiplerinin kullanması için 3D teknolojisiyle yüz koruyucu siper maske üretimine devam ediyor.
Bu haber 2020-04-30 17:12:41 eklenmiş

Anamur BİLSEM müdürlüğünce üretilen maske üretimi gönüllülük esasına göre 24 saat boyunca devam ediyor. 3D yazıcılarla, sağlığa zarar vermeyen doğal malzemelerden üretilen yüz koruyucu siper maskeler, Milli eğitim Müdürü İlyas Mercan ve BİLSEM Müdürü Yusuf Köse tarafından, Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Savaş Cingöz’e teslim edildi.
Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan "Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde yaşanan korona virüs (Covid-19) salgınına karşı Milli Eğitim Bakanlığımızın koordinesinde siper maske üretimi yapıldı. 3D yazıcıdan tasarlanıp çıkartılan siper maskeler ücretsiz olarak Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici ve  İlçe  Jandarma  Komutanı savaş Cingöz’e teslim ettik. Sürece katkı sunan Bilsem ailemize teşekkür ediyor, bu zorlu dönemi de bir an önce atlatacağımıza inanarak, “Evde kal Anamur”" dedi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA