Yılmaz: Devletimiz her zaman vatandaşlarımızın yanında

Yılmaz: Devletimiz her zaman vatandaşlarımızın yanında

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKParti) Anamur İlçe Başkanı M.Feyzullah Yılmaz , tüm dünyayı etkisi altına alan, Coronavirüsle mücadele kapsamında Devletin ve Hükümetin ülke genelinde ve Anamur’da esnaflara ve ihtiyaç sahiplerine verilen desteklerle ilgili açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2020-04-30 16:56:26 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

AKParti İlçe Başkanı Yılmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi.
“Ramazan ayımız hayırlara vesile olsun, yaptığımız ve yapacağımız ibadetleri RABBİM kabul eylesin, karşı karşıya kaldığımız Corona Virüsünden dolayı Millet olarak, Dünya olarak toplumsal maddi ve manevi bütün sıkıntılarımızı bertaraf etsin. Ak Parti Teşkilatları olarak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın talimatlarıyla, Virüs sıkıntısı yaşanmaya başlandığı andan itibaren İl, İlçe ve Belde Teşkilatlarımızla beraber kapılarımızı kapatmadan ,karşı karşıya kalınan sıkıntıların çözümünü temini adına hizmet etmeye devam ediyoruz.
 Kıymetli Hemşehrilerim, Covid-19 virüsü sebebiyle karşı karşıya kaldığımız sıkıntılarımıza Devlet ve Hükümet olarak bugünü yarını ve daha sonrasını da düşünerek birçok başlıkta Vatandaşımızın yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz. Özellikle 3 faz olarak kısımlandırılan maddi destek planlamaları İle dar gelirli vatandaşlarımızın, işçimizin, çiftçimizin, esnafımızın ve işsiz kesimimiz de dahil olmak üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları İle Yanında olduk.
Devlet olarak günü gelen alacaklar ötelenip, verilecek olan beyanların uzatılması, Kamu alacaklarının ötelenip yapılandırılması ve Virüs den dolayı zor dönemler yaşayan Esnafımıza, Ticaret Erbabımıza gerek Esnaf Kredi Kooperatifleri gerekse Ticaret ve Sanayi Odaları vasıtasıyla düşük puanlı geri ödemesi ötelemeli değişik fırsatlar içeren imkanlar sunulmuştur.
1. Faz ödemelerinde 3962 vatandaşımıza kişi başı 1000 tl den 3.962.000 tl ödeme yapıldı.
2. Faz ödemelerinde 1858 vatandaşımıza kişi başı 1000 tl den 1.858.000 tl ödeme yapıldı.
3. Faz da ek olarak 172       vatandaşımıza kişi başı 1000 tl den 172.000 tl ödeme yapıldı.
4. Faz ödemelerinde 402 kişiye 1000 tl den 402.000 tl ödeme yapılmıştır.
Bütün yapılan bu desteklerden hariç iş yeri kapalı olan Küçük Esnafımıza 1000 er TL den 178 kişiye 178.000 tl para, Esnafımıza bugün itibari ile ödenmeye başlanmıştır.
Temennimiz bir an evvel Ülke olarak, Millet olarak sağlıklı günlerimize dönmemizdir. Bu süreçte Ak Parti İktidarı olarak Milletimizin dün de yanındaydık, bugün de, inşallah yarında olmaya devam edeceğiz, Anamur’lu Vatandaşlarımıza hayırlı Ramazanlar Sağlıklı günler dilerim.”

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA