ANNEM'e...

ANNEM'e...

Bir daha sıcaklığını hissedemeyeceğiniz, sesini duyamayacağınız, telefonun ucunda hiçbir zaman bulamayacağını canınızı annenizi sonsuzluğa uğramanın acısını hissederken en saf ve özel duyguları ifade etmek oldukça zor olsa da….
Bu haber 2020-04-20 20:50:57 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

Anneme..

Herkesin annesi özeldir öyle ki bir çok kadın bu sorumluluğu en güzel şekilde taşır , benim kalbi güzel annemde bir çok şeyi bu hayatta tek başına başardı..
Onun güçlü sağlam durma çabasından mı yoksa annem olmasından bilmiyorum  ama ölüm ve anne kavramlarını hep düşünmekten kaçındım..
Bugün onsuz hayatımızın yedinci günü ve her gün dua etmenin dışında son zamanlarında üzülen kalbi için bu yazıyı yazmak istedim..Herkes adına ben kızı olarak teşekkür etmek istedim.
Bozyazı’dan Anamur’a annemin görevi nedeni ile taşındığımızda ben yedi yaşındaydım sanıyorum , tek başına ebeveynlik yapmaya başladığında çok gençti.
Öyle ki  o dönem  bir kadın olarak müdürlük yapmaya başlamış ve aslında o zamanlar ne kadar cesur olduğunu kanıtlamıştı..
Çocuklarına hem anne hem baba oldu yıllarca ve bu süreçte bizlere sevgi dolu bir ortamda büyümenin şansını yaşattı...
Kadın olmak günümüzde bile halen çok zor iken , cinsiyetçilik her yerde karşınıza çıkarken o genç yaşında pek çok şeyi başardı belki de bu yüzdendir ki bende nerede başarılı ve azimli bir kadın görsem gururlanırım.
20 yıldan fazla Anamur İlçe Özel İdare Müdürlüğü yaptı benim güzel kalpli annem ,bu geçen yıllar içerisinde gelen tüm muhtarlara hep insancıl davrandı , kendisini hemen sevdirirdi..
Tam bir devlet ve hizmet insanıydı derler ya hani , işte o kelimenin tam karşılığıydı , hiçbir zaman gereksiz egolarıyla o koltuğu meşgul etmedi , işinin hep hakkını vermeye çalıştı ve öyle ki hiçbir zaman müdür egosu ile davranmazdı..
Çünkü hep bilirdi ki 'İnsan' olabilmek her şeyden önemli..
Çünkü bilirdi ki insanı sevebilmek ve dua alabilmek onu iyi hissettirecek , yaşarken bunların farkında olarak ve bunları önemseyerek yaşadı..
Şimdi ise ardından gülen yüzü , merhameti ,tatlı dili, yardımseverliği, temiz kalbi konuşuluyor , şaşırmıyorum çünkü bu özelliklerin bir çoğu senden bana en güzel miras..
Duydum ki annemi bazı statüler için üzmüşler , duydum ki yıllardır bu ilçe için emek vermiş bir devlet insanına düzgün bir odayı çok görerek kalbini kırmışlar..
Üzülme annem şimdi tüm güzel odalar tüm hak ettiğin mevkiler senin çünkü sen kalbinin ekmeğini yiyeceksin gelecek hayatta..
Ben küçüktüm sana demiştim ki neden değiştirmiyorsun Özel İdare Müdürlüğünün makam arabasını bana demiştin ki 'Devletin parasını boşa harcamaya gerek yok'  ve hep bu doğrultuda hak yemeden , herkesin yanında olmaya çalışarak memleketimize en güzel şekilde hizmet ettin.
Gözün arkada kalmadı annem hep önemsediğin gibi zamanında aldığın dualar şu an sana ulaşıyor..
Sen bu ilçenin gördüğü en güzel kalpli ,en merhametli ,en çalışkan hizmet insanlarından biriydin ve ismin hep yaşayacak kalbimizde..


SENİ ÇOK SEVİYORUM VE ÇOK SEVİLİYORMUŞSUN.

Suna ÖĞÜR-KIZIN (Tatlışın , Sunişin)

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA