Kılınç:Dünya ve Türkiye’ye örnek bir projeye imza attık

Kılınç:Dünya ve Türkiye’ye örnek bir projeye imza attık

Anamur Belediyesi Sanat Atölyesi’nde 20 bin maske üretildi.
Bu haber 2020-04-08 15:14:34 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Kısa bir süre önce tamamen gönüllü kursiyer kadınlar tarafından başlanan maske üretiminde ulaşılan sayı 20 bine ulaştı.
 Belediye basın bürosundan yapılan açıklamada; Küresel anlamda maske savaşlarının gündem de olduğu bu günlerde kendi maskesini üreten Anamur Belediyesi Türkiye de ve dünya da bir örnek teşkil ettiğine vurgu yapıldı.
Konu ile yakından ilgilenen, sahaya inerek maske dağıtımı gerçekleştiren, vatandaşlara sürekli olarak evde kalmaları konusunda çağrı da bulunan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, maske üretimi yapan kadınlara teşekkür ederek,  diğer belediyelere de çağrı da bulundu.
Başkan Kılınç “ iki hafta önce başladığımız maske üretiminde ilçe nüfusumuzun 3/1 nin ihtiyacını karşılayacak kadar maske ürettik. Ben öncelikle,Kurtuluş Savaşında olduğu gibi ülkesi her zora girdiğince kollarını sıvayan Türk Kadınlarına  teşekkür etmek istiyorum.  Bu illet virüs ülkemize geldiği andan itibaren,  sanat atölyemizde gönüllü kadınlar gecesini gündüzüne katıp maske üretiyorlar.   Geldiğimiz süreçte ise  ilçe nüfusunun üçte birinin ihtiyacını karşılayacak kadar maske ürettiler. Eminim ki en kısa zamanda çevre ilçelere maske göndermeye başlayacağız. “ dedi
Belediye başkanlarına da  bir çağrı da bulunan Başkan Kılınç “ biz Anamur Belediyesi olarak örnek bir projeye imza attık. Dünya da ve ülkemizde maske sıkıntısı yaşanmaktadır. Deyim yerindeyse ulusal çapta tam bir maske savaşı yaşanmaktadır.  Belediye başkanlarımıza çağrımdır, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi “ biz  bize yeteriz”. Kendi maskemizi, kendimiz üretebiliriz. “ dedi.
lçemizde yazlığı bulunan ve son bir hafta içerisinde yoğun bir şekilde ziyarete gelen değerli misafirlerimiz,Cennetten bir köşe olan ilçemiz #Anamur'a gelmek elbette herkes gibi sizinde hakkınız.
Ancak son günlerde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de tehdit eden Corona Virüsü nedeniyle sosyal izolasyon uyguladığımız, sokağa çıkma kısıtlaması getirdiğimiz şu günlerde sizden sosyal izolasyon, 14 günlük karantina süresi ve mecbur kalmadıkça sokağa çıkmama gibi kurallara azami dikkat ve titizlik bekliyoruz.
Ülkemiz de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart'tan bu yana Belediye olarak yaptığımız hijyen, dezenfektasyon ve bilgilendirme çalışmaları ile Anamurlu hemşerilerimizin tavsiyelerimize ve devletimizin aldığı kararlara karşı sergiledikleri bilinçli tavır sayesinde çok şükür bugüne kadar tek bir vakaya bile rastlanmamıştır.
Bu saat itibari ile oluşturulacak en ufak bir aksaklık veya göz ardı edilecek herhangi bir sosyal izolasyon kuralı büyük felaketlere yol açacak, telafisi olmayan sonuçlar doğuracaktır.
Anamur Belediye Başkanlığı, devletimizin ve milletimizin sağ salim yarınlara ulaşabilmesi için Anamur'u sokak sokak, cadde cadde kolluk kuvvetlerimizle birlikte 24 saat esasına göre tarayacak, ve getirilen kurallara uymayan her kim olursa olsun her türlü adli ve cezai işlemi koşulsuz şartsız uygulayacaktır.

Lütfen sosyal izolasyon kurallarına uyun ve evinizden çıkmayın.

#EvindeKalAnamur

#HayatEveSığar

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA