Gültekin, Anamurda 5 bin Aileye Yardım Götürülecek

Gültekin, Anamurda 5 bin Aileye Yardım Götürülecek

Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin,Koronavirüs tedbirleriyle ilgili çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2020-04-06 21:45:26 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Makamında gazetecilere açıklamalarda bulunan Kaymakam Gültekin, İlçede yaşanan olumsuzluk olmadığını belirterek” İlçemizde her hangi bir korona virüs vakası bulunmamaktadır.  Bunu memnuniyetle ve keyifle paylaşıyorum. İlçemizde virüs vaka yok. Ama, ‘her hangi bir vaka oluşabilir.’ İhtimaline karşı hazırlıklarımızı yapmış durumdayız.  Gerek sağlık ekiplerimiz, gerek tüm kamu kuruluşları,  bütün hazırlıklarını yapmış durumdalar. Dedi.
Vatandaşlarımız  duyarlı
Kronik   rahatsızlığı olan,65 yaş üstü ve  20 yaşın altındaki  vatandaşların  sokağa çıkma yasağına  hassasiyet gösterdiklerini   belirten  Kaymakam  İsmail  Gültekin,Kronik  rahatsızlığı  olan,65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımızın sokağa çıkmamaları ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamayı hatırlatarak,” sokağa  çıkmayan  65  yaş üstü  ve kronik  hastalığı  olan vatandaşlarımızın her  türlü ihtiyaçlarını Kaymakamlık  Vefa Destek  Merkezi tarafından karşılıyoruz.
PTT vasıtasıyla 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara  bugünden itibaren maskeleri ücretsiz göndermeye başlayacağız”
Anamur’a gelenleri potansiyel virüs taşıyıcı  görmeyelim
Genellikle yaz mevsimini  geçirmek üzere  Anamur’a gelen yazlıkçıların durumu hakkında da bilgi veren Kaymakamı İsmail Gültekin; “Gerek Emniyet birimlerimiz, gerekse jandarma birimlerimiz, ilçedeki, siteleri, yazlıkları kontrol  ettiler. İlçemize kaç kişinin geldiğini, hangi evde yaşadığını  biliyoruz. Jandarma bölgesinde ve emniyet bölgesinde farklı farklı, kalanlar var ama yazlıklarda şu an itibarı ile 2 bin 300 civarında vatandaşımız kalıyor.  Bunlardan 14 günlük karantina süresini tamamlamayan emniyet bölgesinde 29 kişi , jandarma bölgesinde de yaklaşık bir 15 kişi,14 günlük karantina süresini tamamlamamış vatandaşımız var. Bu vatandaşımızın da günlük kontrolleri yapılıyor.
Anamur halkının da dışardan gelen misafirlerimize potansiyel virüslü gözüyle  bakmaması gerektiğine  inanıyorum.”
Yol Kontrolleri devam ediyor
Yol izinleri ile ilgili gerekli müracaatları terminalde ve vefa iletişim merkezinde alındığını ve gerekli işlemlerin yapıldığına vurgu yapan Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, “İlçemizde oluşturduğumuz  kontrol noktası ile ilimize giren tüm araçların kaydı, tüm araçların kontrolü, vücut sıcaklığından nereye gittiklerine kadar tüm kontrolleri yapılıyor. Ayrıca ara bölgelerden ilimize girişleri engellemek içinde ayrı kontrol noktaları oluşturuyoruz.” Dedi.
Anamurda 5 bin Aileye Yardım Götürülecek
65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal yardımlar kapsamında nakdi yardımın emniyet ve jandarma ekipleri diğer kamu kurumlarının görevlileri  tarafından,evlerinde  ziyaret  edilerek  verildiğini  kaydeden Kaymakam Gültekin; “ Şu ana kadar  İlçemizde, 3 bin aileye ulaştık. 2 bin aileye daha ulaşacağız. Toplam 5 bin aileye yardım götürmüş olacağız.” Diye konuştu.
Gültekin konuşmasının sonunda, Anamurlulara “Evde Kal” Çağrısını  yineledi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA