Torunoğlu,Hisarcıklıoğlu’ndan destek talep etti

Torunoğlu,Hisarcıklıoğlu’ndan destek talep etti

Son günlerde tüm Dünyada, Ülkemizde ve Bölgemizde Koronavirüs (Covid 19) salgını sebebiyle yaşanan Ekonomik olumsuzluklara ilişkin olmak üzere Tarımsal üreticilerin, Oda Üyelerinin ve Anamur halkının en az zararla bu süreci atlatmalarını temin etmesi için, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu Tarafından Birlik Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nda destek talebinde bulundu.
Bu haber 2020-04-01 12:15:30 eklenmiş

Torunoğlu tarafından TOBB Başkanı  Hisarcıklığolu’na gönderilen  destek talep yazısında şu ifadelere yer verildi.
Son günlerde tüm Dünyayı ve Ülkemizide etkisine alan Koronavirüs (Covid 19) salgınının ortaya çıkardığı olumsuz Ekonomik etkiler doğrultusunda ,  Odamız İşyeri çevresi içerisinde bulunan Anamur ve Bozyazı ilçelerimiz ile Akdeniz Bölgemizde kayıt içi ve kayıt dışı olmak üzere en fazla İstihdamı sağlayarak toplumsal barışa hizmet eden Tarım sektörümüzde ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır.
Odamız Üyesi Yaş sebze ve Meyve Ticareti ile iştigal eden üyelerimiz ve Aynı zamanda Zirai üretimde yapan üyelerimiz ile hemşerilerimiz, Ülkemizin Yaş sebze ve Meyve ihtiyacını karşıladıktan sonra Büyük bir kısmını yurt dışına İhraç ederek Ülkemiz Ekonomisine büyük katkıda bulundukları tarımsal Ürünlerimizden hasadı başlayan Çileğin üreticiden alış fiyatı maliyetinin altına düşmekte olduğu için gün geçtikçe zararlarını karşılayamaz hale gelmekte olduklarını ve Zirai üretim yapamaz duruma geleceklerini dile getirerek sorunlarının ilgili Mercilere iletilmesini talep etmekte ve Tarımsal destek sağlanmasını istemektedirler.
Bütün bu olumsuzluklara ilişkin olmak üzere  Çilek İhracatının yeniden başlaması hususunda Odalar Birliğimizin öncülüğünde yapılacak girişimler ile Bölgemize has raf ömrü kısa olan ve kısa olduğu içinde en kısa zaman içerisinde tüketiciye ulaştırılması gereken Çileğin ve aynı sorunu yaşaması muhtemel olan diğer tarımsal ürünlerimizin Atıl kapasitesinin Gıda Sanayinin desteklenerek kullanılıp Ülkemiz ve Bölgemiz Ekonomisine kazandırılarak değerlendirilmesi için Odalar Birliğimizin öncülüğünde yapılacak girişimler sonucunda Tarımsal üreticilerimizin en az zararla bu süreci atlatacağına inanıyoruz. Ayrıca Bu süreçte Hal Rüsumunun kaldırılması veya asgari seviyeye çekilmesi de olumlu katkı sağlayacaktır. Bu Üreticilerimizin desteklenmesi Ülkemizin Tarımsal Üretiminde süreklilikte sağlayacaktır.
Akdeniz Bölgemizde Ülkemiz Ekonomisine ve İstihdama büyük katkılar sağlamakta olan, Tarımsal üreticilerimizin mağduriyetinin Giderilmesi hususunda Yardım ve Desteklerinizi Arz ederim.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA