Anamur’un giriş çıkışları denetim altına alındı

Anamur’un giriş çıkışları denetim altına alındı

Anamur’un giriş ve çıkışları coronavirüs ile mücadele kapsamında kontrol altına alındı.
Bu haber 2020-03-30 10:25:19 eklenmiş

Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından, durdurulan araçtakilerin ateşi ölçülerek, maske  vererek, virüse karşı  14  kuralı hatırlatarak, uyarıda bulunuyor.
Anamur  Emniyet  Müdürlüğü Trafik , Jandarma  Komutanlığı ekipleri  ise sürücülere gidecekleri  istikameti sorarak,acil ihtiyaçlar dışında sokağa çıkmamaları  konusunda  uyardı.
Anamur Antalya Mersin(D-400) karayolu üzerinde Kaymakam İsmail Gültekin, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, Jandarma Komutanı  Binbaşı Savaş Cingöz  ve Anamur Devlet Hastanesi sağlık ekibinin  katılımı ile  denetim yapıldı. Anamur’un Antalya girişi şeridi üzerinde yapılan denetimlerde sürücüler ve yolcuların ateşi ölçüldü, isimleri ve telefon numaraları kayıt altına alındı. Denetimler sırasında Korona virüsünün belirleyicisinden birisi olan yüksek ateşe rastlanmaması sevindiriciydi. Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin  Anamur’da şu ana kadar bir vakanın olmadığını söyledi.  Gerek yollarda gerekse ilçe genelinde denetimlerin sıkılaştırıldığını ve her hangi bir vakaya karşı devlet hastanesi başta olmak üzere  Belediye,  tüm önlemlerin alındığını söyledi.  Gültekin;  “ Anamur Mersin’in giriş noktası olarak bu denetimlerin ilk görüldüğü ve yapıldığı nokta olarak görev yapan arkadaşlarla birlikte hareket edeceğiz. İlçemizde hiç vaka yok. Bu denetimlerde de hiç vaka olmasın istiyoruz.” Dedi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA