Gümüş’den,Anamur ve Bozyazı üreticilerine çağrı

Gümüş’den,Anamur ve Bozyazı üreticilerine çağrı

Anamur,Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, yazılı bir açıklama yaparak üreticilere çağrıda bulundu.
Bu haber 2020-03-27 10:51:59 eklenmiş

Oda Başkanı Gümüş yaptığı açıklamada; ”Değerli üretici kardeşlerim her geçen gün tedbirler arttırılmak ta alanlar biraz daha daraltılmak ta bizlere düşen görev yetkililerin ve uzmanların uyarılarını dikkate alarak uyarılara eksiksiz uymaktır. Hepimiz şunu çok iyi biliyoruz üretimini yaptığımız ürünler tüketiciye sağlıklı ulaştırılamıyor. İhracata ürünlerimiz pazarlanamıyor. Ürettiğimiz ürünleri üretim maliyetlerinin çok altında satıyoruz. Üretici olarak hepimiz mağdur durumdayız. böyle bir ortamda birilerini suçlamak, birileri ile tartışmak, stres yapmanın bizlere hiçbir faydası olmayacağı aşikardır.
Bu felaket tüm insanlığa şunu öğretti lüks araba olmadan, lüks ev olmadan, teknoloji olmadan, savaş silahları olmadan, yaşanabilir fakat gıda olmadan yaşanılamayacağını öğretti. Artık bundan sonra milletlerin ayakta kalabilmeleri için gıda güvenliğinin ne kadar önemli olduğu anlaşıldı. Bu krizden sonra devletler gıdaya yatırım yapmaya çalışacaklar .  Gıda üretimi olmayan bir millet özgür ve bağımsız değildir.
Değerli üretici kardeşlerim inanın bu savaşta bitecek . Her şey eskisinden daha da güzel olacak . Sabırlı olalım stres ten ve dedikodudan  uzak duralım kırıcı olmayalım. Manevi olarak sımsıkı olalım, yetkililerin uyarılarına uyup izole olalım mümkün dahilinde mesafe aralığını koruyalım ve yaşlı büyüklerimizi evde bırakalım.
Anamur Bozyazı Ziraat odası olarak; tarımda çiftçilerimizin sıkıntıları, problemleri ve çözüm önerileri bir bir tespit edilerek yetkililere raporlar halinde sunulmaktadır. Bu raporların değerlendirilerek bir çözüme kavuşacağına inancımız tamdır.”ifadelerine yer verdi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA