Kaymakam Gültekin uyardı: Dışarı çıkmayın

Kaymakam Gültekin uyardı: Dışarı çıkmayın

Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 14 Kural’a kesinlikle uyulması gerektiğini belirterek, baharı karşıladığımız bugünlerde zorunlu ihtiyaçlar dışında evlerden dışarı çıkılmaması gerektiği konusunda Anamur halkını uyardı.
Bu haber 2020-03-23 10:08:06 eklenmiş

Kaymakam Gültekin, özellikle 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkmalarının kesinlikle yasak olduğunu belirterek, ”risk altındaki bu grubun sokağa çıkmaları ülke genelinde yasaklandı. Söz konusu vatandaşların sokağa çıkmaları demek kendilerini ve başkalarını da riske atmak demek, Anamur halkından bu bilinç ve sorumlulukla hareket etmeleri gerekiyor.”65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmaları halinde cezai işlem uygulanacağını söyledi.
Kaymakam İsmail Gültekin Başkanlığında,Belediye  Başkanı Hidayet Kılınç, emniyet müdürü Ertuğrul  Ekici, ilçe jandarma komutanı Savaş Cingöz, Sağlık Müdürü  Dr.Cem Adil,Anamur Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı Ferudun Torunoğlu,Esnaf Sanatkarlar Odası  Başkanı Ahmet Çetin, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinden oluşturulan ”Vefa Sosyal Destek Grubu” Belediye Başkanı Hidayet Kılıç’ın da  katımıyla  ilk toplantısını yaparak, Anamur’da  halkın  daha  dikkatli   olması  için   bazı kararlar alındı.
Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan ”VEFA DESTEK MERKEZİNİ” arayarak destek almalarını Kaymakam İsmail Gültekin,” İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için 65 yaş üstü “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturduk.
Amacımız ihtiyaçlı vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak, sokağa çıkmalarının önüne  geçerek, olası olumsuzlukların önüne geçmek.” Diye konuştu.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA