Gök:"Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın"

Gök:"Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın"

Erbal Eğitim Kurumu, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında farklı yaş gruplarındaki öğrenciler arasında İstiklal marşı’nı ezbere okuma yarışması düzenledi.
Bu haber 2020-03-17 12:03:29 eklenmiş

Park  Point  Cafe’de yapılan  ödül töreninde, konuşan  Erbal Eğitim Kurumu Kurucu  Müdiresi Suna Yılmaz Gök,”Bizim  için dereceye  giren öğrencilerimizle diğer öğrencilerimiz arasında  bir fark yok. Kurumumuzdaki  tüm öğrencilerimiz İstiklal  Marşımızı anlamını  ve ruhunu  kavramaya çalışarak okumak  için çaba gösteriyorlar.
Zaten çocuklarımızın geneli İstiklal Marşımızın iki kıtasını biliyorlar, bunda bir sıkıntı yok.
Çocuklarımızın İstiklal Marşımızın 10 kıtasındaki her hecesinin anlamını bilmeleri için böyle etkinlik gerçekleştirdik. Dedi.
Gök konuşmasının  devamında;
İstiklal Marşımız milletimizin bağımsızlık yolunda vermiş olduğu o kahramansı ve destansı mücadelenin şiire, mısralara dökülmüş hali. Rabbim bizlere bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Rahmetli Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı'nı kalbinden gelen imanla ve vatan aşkıyla yazmış. Her kelimesi ve mısrası muhteşem. Allah Mehmet Akif Ersoy'dan da razı olsun. Tüm şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. " diye konuştu.
Velilerinde  ilgi gösterdiği ödül  töreni için  hazırlanan  Mehmet  Akif Ersoy köşesi  önünde  İstiklal  Marşının  10 kıtasını  ezbere okuyan minik öğrenciler birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerini  paylaştılar.

Çağla  Çevik(5)  birinci, Nida  Borazan(6) birinci, Ceylin Genç(6)1.cilik ödülüne layık  görülürken. Mete Batun’a(6)1.cilik ödülü, Elif Nida Baz((6) 2.cilik  ödülünü alırken, Elizan Erol(5)2.cilik, Eymen Eniş(6)2.cilik  ödülünü arkadaşlarıyla paylaştı, Birinci sınıf öğrencisi Ali Demir ve Üçüncü  Sınıf öğrencisi Alya Kahraman 3.cü gelerek  ödüllerini  kurum kurucu müdiresi Suna Yılmaz Gök’ün  elinden alırken, birinci sınıf öğrencisi Hazal Sezer, İstiklal Marşının 10 kıtasını  ezbere  okuyarak birincilik ödülünün sahibi oldu.
Ödül törebi, öğrencilerin  hep bir ağızdan  İzmir Marşını söylemeleri ile  sona erdi.

  

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA