Büyükşehir, hayvansever gönüllülerle işbirliği

Büyükşehir, hayvansever gönüllülerle işbirliği

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, kentte bulunan kedi evleri ile köpek besleme odaklarının bakımını üstlenen gönüllülerle işbirliği içerisinde çalışıyor.
Bu haber 2020-03-17 12:01:10 eklenmiş

Ayda 2 tona yakın mama dağıtılıyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi, gönüllülere zimmeti yapılan kedi evleri ile köpek besleme odaklarına konulacak olan mamaları dağıtıyor ve gönüllüler de bu uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiriyor. Büyükşehir Belediyesi’nin mama dağıtım aracına yüklenen kedi ve köpek mamaları gönüllülere dağıtılıyor ve bu sayede ayda yaklaşık 2 ton mama dağıtımı yapılıyor. Gönüllüler de bu mamaları kedilere ve köpeklere veriyor.
Büyükşehir Belediyesi, bu uygulamayı hem merkez 4 ilçede, hem de kedi evleri ile besleme odakları bulunan diğer tüm ilçelerde yapıyor. Gönüllüler, Büyükşehir Belediyesi’nin sağlamış olduğu bu hizmetten fazlasıyla memnun olduklarını dile getiriyor.
Sokak hayvanlarının düzenli beslenmelerini sağlamak amacıyla mama dağıtımı yapan Büyükşehir Belediyesi, ayrıca hayvanların tedavi ve kısırlaştırma işlemlerini de düzenli olarak gerçekleştiriyor.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA