Başkan Kılınç’dan,coronavirüs açıklaması

Başkan Kılınç’dan,coronavirüs açıklaması

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Koronavirüsüne önlem amaçlı şehir dışından gelen öğrencileri uyardı. Başkan Kılınç konu ile ilgili olarak sosyal medya hesabından şu metni yayınladı;
Bu haber 2020-03-14 10:45:16 eklenmiş

Değerli Hemşerilerim;
Bilindiği üzere dünya genelinde hızla yayılan Korona (COVID-19) Virüsüne  maalesef ki ülkemiz de de rastlandı.
Virüsün yayılmasına engel olmak amaçlı dün (12.03.2020) itibari ile  ülke genelinde Üniversiteler ve okullar 3 haftalığına tatil edildi.
İlçe nüfusumuza bağlı çok fazla öğrencimiz farklı şehirlerde öğrenim görmekte ve okulların tatil edilmesiyle öğrencilerimiz  memleketlerine  dönmeye başladı.
Öğrencilerimizin dönüşleri esnasında  özellikle toplu taşımaları tercih etmesi  virüsün bulaşma hızını kolaylaştırmaktadır.  
Öğrencilerimizin kendileri ve sevdikleri için,  oluşabilecek herhangi bir vakaya önlem almak amaçlı memleketlerine döndüklerin de; virüsün kuluçka süreci olan 14 günlük süreçte mümkün olduğunca kalabalık  ortamlardan uzak durmaları, kendilerini karantinaya almaları, herhangi bir rahatsızlık (Ateş, öksürük ve nefes darlığı vb.)  durumunda  sağlık kuruluşlarına başvurmaları rica olunur.
Temennimiz dünyada daha fazla insan zarar görmeden bu buhranın sona ermesidir. Rabbim ülkemizi her türlü felaketten, afetlerden ve bulaşıcı hastalıklardan korusun”

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA