Anamur’da çevre bahar temizliği

Anamur’da çevre bahar temizliği

Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte Anamur’da bulunan sivil toplum kuruluşları ortak bir projeye el atarak Anamur sahilini temizlediler.
Bu haber 2020-03-10 12:07:59 eklenmiş

Anamur Kültür Derneği, Anamur Turizm Derneği, Havacılık Ekstrem Spor Kulübü, Anamur Hayvan Severler Derneği, Mersin çevre derneği Anamur şubesi, Tema Vakfı, Anamur Gülnarlılar Derneği ve Anamur Belediyesi işbirliği ile Anamur’un 17 kilometrelik sahil şeridini baştan aşağıya temizlediler.
Anamur  Belediyesi Temizlik İşleri Personellerinin eksizsiz katıldığı etkinliğe Belediye Başkan yardımcısı  Türkan Kasapoğlu da katılarak çevre temizliğine katkı sağladı.
Çevre temizliği etkinliği çerçevesinde açıklama yapan Belediye Başkan yardımcısı Kasapoğlu “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi Dünyada her şey kadının eseridir.”  Atatürk’ün sözü ışığında Anamurlular olarak  Dünya Kadınlar Günün’de kadınlarımız öncülüğünde bir farkındalık oluşturmak istedik. Tabi gönül isterdi ki sahilimiz tertemiz olsun, böyle projelere hiç gerek duyulmasın, ama maalesef öyle olmuyor.  Bizler STK’larımız ve personellerimizle birlikte 17’km’lik sahil bandında çevre temizliği yaptık. Bir araya gelerek  anlamlı bir günü kutlamanın ve böyle bir günde örnek bir projeye imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA