Ayhan: 8 Mart hak arama günü değil bayram olmasını diliyorum

Ayhan: 8 Mart hak arama günü değil bayram olmasını diliyorum

Mersin Büyükşehir Belediyesi Belediye Cumhuriyet Halk Partisi eski Meclis Üyesi İş İnsanı Ali İlhan Ayhan, Dünya Kadınlar Günü, dünyanın birçok medeni ülkesinde kadın hak ve özgürlüklerinin daha da geliştirilmesi, daha da zenginleştirilmesi için kutlanırken, ülkemizde, kadına yönelik şiddetin, baskının ve eşitsizliklerin yaşandığını söyledi.
Bu haber 2020-03-09 13:48:12 eklenmiş

Kadının olmadığı yerde demokrasiden ve barıştan söz edilemeyeceğine, kadınların olmadığı bir yönetimde kalkınmanın olamayacağına vurgu yapan iş insanı Ali İlhan Ayhan:
“Ulusal Kurtuluş Savaşı'nda Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük destekçisi ve güvencesi olan kadınların, toplumsal barışımızı da sağlayacağına inanıyorum. Kadınların içinde olmadıktan sonra ülkede bir kalkınma, demokrasi ve barış mümkün değildir. Bu nedenle hepimizin hedefi daha özgür ve kadınların daha güçlü olduğu toplum istemektir.
Atatürk’ün Türk kadınına verdiği hakların daha kapsamlı hale getirilmesini, kadının emeğinin ve fikrinin her alanda hak ettiği değeri bulması temennisiyle, tüm kadınlarımızın Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutluyor, bugünün hak arama gününden çıkartılarak, gerçek bir bayram olmasını diliyorum.” Dedi.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA