Antisk’den 2020 Tenis ligi turnuvası

Antisk’den 2020 Tenis ligi turnuvası

Anamur Tenis Dağcılık ve Su sporları kulübü tarafından yerel olarak organize edilen 2020 Tenis ligi Organizasyonu düzenlendi.
Bu haber 2020-02-11 19:15:02 eklenmiş

Erkeklerde 18 sporcu Bayanlarda ise 14 sporcunun katıldığı lig toplam 4 ay sürecek ve 268 maç yapılarak lig şampiyonları belirlenecek.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan ANTİSK Başkanı Ali Balcı “Amacımız tenis sporunu her mevsimde yapılabilen bir spor haline getirmektir. Her yıl geleneksel olarak düzenlemek istiyoruz. İnsanları kışında bu sporun yapılabilir olduğunu ispatlamak istiyoruz. Şu anda 6.  haftası oynanıyor ve her hafta tenis kortlarımızda maçlar hafta sonları gün boyu devam etmektedir. Ayrıca elit sporcular seçmek amacı ile Tenis sporunu okullara da yaymak istiyoruz. Okullarımız ile müşterek çalışır isek yetenekli çocukları bu sporla tanıştırmak istiyoruz. Bu süreçte özellikle beden eğitimi hocalarımızın el göz ayak koordinasyonu yüksek çocukları yönlendirmelerine ihtiyacımız var. Kaymakam İsmail Gültekin ziyaretimizde Tenis sporunu Anamur da yaygınlaştırmak istediklerini ifade ettiler. Bu süreç içerisinde kulübümüze düşen her türlü görevi fazlasıyla yapmak istiyoruz.
Kulübümüzün en büyük amacı beş yıl içerisinde Anamur’dan Milli takıma en az bir oyuncu katabilmek. Tüm Anamur kamuoyunun yerel yönetim ve devlet organlarımızın desteklerine ihtiyacımız vardır.”

 

ETİKETLER : Antisk Ali Balcı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SPOR haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA