Başkan Kılınç “ Avagado fidemiz ekilecek aşamaya geldi”

Başkan Kılınç “ Avagado fidemiz ekilecek aşamaya geldi”

Son yılların popüler meyvesi olan avokado yetiştiriciliğine Anamur’da da yoğun ilgi var.
Bu haber 2020-01-29 15:02:46 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Anamur Belediyesi tarafından başlatılan Avagado çekirdeği kampanyasıyla “Türkiye Sorumluluğunu” üzerine alan Anamur belediyesi her yıl çok daha fazla Avokado fidesi yetiştirmeye devam ediyor.
 Anamur Belediyesi bu bağlamda ülke ekonomisine ve ilçe ekonomisine katkı sağlamak amaçlı “Bir Tohum Ek, Bin Fidan Olsun”   sloganı ile eylül ayında halka arz ettiği avokado yetiştiriciliği projesinde yol alındı.
Proje kapsamında binlerce avokado tohumu toplayan belediye, Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde topladıkları tohumları fideye dönüştürdü.
Konunun  yakın takipçisi olan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ilk fidelerin ekme  sürecine geldiğini  müjdesini verdi.
 “ Lokman Hekimin “Kan Damlasa, Can Biter”  Dediği Bereketli Topraklardayız”.
Üretim serasını sık sık ziyaret eden Başkan Kılınç “ Lokman Hekimin     “Kan Damlasa, Can Biter”  dediği bereketli topraklardayız. Biz de bu toprakların nimetlerinden faydalanmak amaçlı Akılcı ve üretici belediyecilik anlayışı çeşitli projeler geliştiriyoruz.  
Avokado yetiştiriciliği bunlardan bir tanesi. “Bir Tohum Ek, Bin Fidan Olsun”  dedik, Anamurlu Hemşerilerimizde bizleri yalnız bırakmadılar.
Bildiği üzere;  Eylül ayında başlattığımız avokado tohumu toplama projemizde, değerli Anamurluların desteği ile binlerce avokado tohumu toplamıştık. Bu bağlamda belediye üretim seramızda ilk Avokado fidelerimiz baş gösterdi.
“ Sizden Aldık, Size Döneceğiz.”
 Hemşerilerimize belirtmek isterim ki “Sizden aldık, Size Döneceğiz.”  Sizlerden topladığımız tohumlarla elde ettiğimiz bu fideler, yeterli büyüklüğe ulaştığı zaman,  yine siz değerli halkımıza fidan olarak dağıtılacaktır. “ dedi.
Sözlerine devam eden Başkan Kılınç projenin devam ettiğini dileyen vatandaşların Anamur Belediyesi ile irtibata geçebileceğini belirtti.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA