Anamur’dan Elazığa yardım eli uzandı

Anamur’dan Elazığa yardım eli uzandı

Anamur Belediye Başkanlığı önceliğinde dün başlatılan yardım kampanyası Anamur Halkının desteği ile 24 saatte çığ gibi büyüdü.
Bu haber 2020-01-29 11:11:09 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Kampanya kapsamında İhtiyaç Malzemelerinin yanı sıra,  5 ton civarı  Anamur Muzu, 2 ton civarı da elma ve portakal  toplandı.
Toplanan Malzemeler Belediye Hizmet Binası Önünden yolcu edildi.Yardım tırını yolcu edenler Arasında İlçe Kaymakamı, İsmail Gültekin,  Başsavcı Seyfettin Ünal Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve çok sayıda vatandaş da yer aldı.
Belediye Başkanı Hidayet Kılınç “Belediyemiz öncülüğünde başlattığımız, Elâzığ’a yardım kampanyasına Anamurlu hemşerilerimiz kayıtsız kalmadı.Elazığlı Vatandaşlarımızın acısını kendi acısıymış gibi hisseden Anamurlu hemşerilerimiz Belediyemizin koordinatörlüğünde başlatılan yardım kampanyasına 24 saat gibi kısa bir sürede destek vermiş ve tüm Türkiye’de olduğu gibi 1 tır dolusu eşya ve Anamur Muzu toparlanmasında büyük duyarlılık örneği sergilemiştir. Anamurlu Hemşerilerimiz adına Yörük Diyarı Anamur’umuzdan Gakkoşlar Diyarı Elazığ’a bir tır Anamur muzu ve ihtiyaç malzemelerinin yansıra, dualarımızı, selamlarımızı ve sevgimizi de yolluyoruz.Yardım malzemelerinin toparlanmasında emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımıza, Anamurlu üreticilerimize, esnaflarımıza, Komisyoncular Derneği Başkanlığımıza ve Komisyoncularımıza, Diş Hekimleri Odası Anamur temsilciliğine, Anamur Eczacılar Odası temsilciliğine ve hayırsever Anamurlu hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbimden bu aziz millete böylesine acıları bir daha yaşatmasın”. Dedi.Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin de yaptığı konuşmada; “maalesef depremin ülkemizin gerçeği. Olmadan önce olacağını bilerek yaşamamız ve önlem alınmasının kaçınılmaz olduğunu biliyoruz. Elazığ’da en acı bir şekilde yaşandı. Şimdi yaraları sarma zamanı. Anamur Belediyesi tarafından organize edilen, Elazığ’a yardım kampanyasında  kısa  sürede  dönüşler oldu.Yaşam malzemeleri  ve gıda ürünleri  kısa sürede geldi.Yardım kampanyasını başlatan Belediye Başkanımıza ve  destek verenlere  teşekkür ederim.”dedi.
Yardım tırı dualar eşliğinde Elazığ’a ulaşmak üzere yola çıktı.

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA