Gültekin ve Kılınç turizm sektör temsilcilerini dinledi

Gültekin ve Kılınç turizm sektör temsilcilerini dinledi

MEÜ Anamur Meslek Yüksek Okulu’nda “Anamur Turizmini geliştirme” temalı toplantı düzenlendi.
Bu haber 2020-01-24 12:44:39 eklenmiş
















- Yeni Anamur Gazetesi -

MEÜ Anamur Meslek Yüksek Okulu Gürkan Temiz’in ev sahipliği yaptığı toplantıya; Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu, Meclis Başkanı Mehmet Yılmaz, Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zümrüt Cömertler ve turizm sektör  temsilcileri  katıldı.
Kaymakam İsmail Gültekin’in başkanlık yaptığı toplantıda, Anamur’un turizmden beklentileri ve yol haritası üzerinde duruldu.
Kaymakam Gültekin, Mamure Kalesinin bir ay içerisinde ziyarete açılacağını, Anemurionda ise ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak, dinlenebilecekleri yerlerin yapılacağını söyledi.
Gültekin;” Turizmde ne yapabiliriz. Sorunları masada biriktirmek yerine çözüm üretmeliyiz, bu nedenle buradayız. Turizmden beklentimiz var, ancak öncelikle öz eleştiri yapmak durumundayız. Beklentilerimiz farklı değil, bu nedenle attığımız adımların karşılığı olmalı.Bu nedenle sizlerle bir araya geldik.”dedi.
Belediye  Başkanı  Hidayet  Kılınç da,Anamur için  her  zaman  göreve hazır olduklarını ifade  ederek;”Anamur Turizmine ne katkı sunabiliriz,  neler yapabiliriz, noktasında fikir alışverişinde bulunmak için bugün burada toplandık.  Biz belediye olarak, ilçemize her türlü hizmet konusunda şartlarımızı sonuna kadar zorlamaya hazırız.  Görevde  olduğumuz 10 aylık  süreç içerisinde Cerenler Bölgesinin  tahsisini aldık. Önümüzdeki günlerde bu bölgede sahil düzenleme projemizi faaliyete geçireceğiz.”diye konuştu.
Başkan Kılınç  yeniliklere açık olduklarını  belirterek “  Siz değerli işletmecilerimizden gelebilecek her türlü yeniliğe ve işbirliğine açığız. Bu bağlamda farklı  festivaller, farklı spor etkinlikleri yada farklı şehirlerde Anamurlular Günü düzenleme gibi farklı projelere imza atabiliriz.” Dedi.
Ticaret  ve  Sanayi  Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu da yaptığı  konuşmada,” Dünyanın  harikası  İstanbul Turizmden  Sorumlu  Vali Yardımcılığı  yapan  Kaymakam  İsmail Gültekin Anamur için büyük bir şans. Yeter ki bizler atılan adımlarda yanında olalım.”
MEÜ  Anamur  Meslek Yüksek  Okulu Müdürü  Gürkan  Temiz ise,” Tüm birimlerimizle yapılan çalışmalara  destek vermeye  ve içinde  yer almaya hazırız ”diyerek  turizm sektörü yatırımcıları için Anamur’un önemli olduğunu söyledi.
Ünlüselek  Hotel  sahibi Uzay  Ünlüselek ve Rumana Hotel  müdürü  Kayhan  Araslı turizm sektörünün sorunlarını  dile getirerek, turizm için altyapının  oluşturulmasını dile  getirdiler.
Kaymakam İsmail Gültekin, toplantının sonunda yaptığı konuşmada,”  Turizmcilerin olduğu kadar her iş kolunun Anamur’a gelecek yerli ve Avrupalı turistten ekonomik olarak faydalanacak. Turisti Anamur’a çekebilmek için var turizm potansiyelini öne çıkarmak, kültür  değerlerini  sergilemek durumundayız.
Mamure kalesini bir ay içerisinde ziyarete açacak, kalenin  karşısında  yapılacak olan  müze binasının  tamamlanmasına kadar olan süreçte,müzeyi de geçici olarak kalenin içine taşıyacak, daha  göz önünde  olmasını  sağlayacağız. Muz müzesi kurmak için çalışma başlattık alt yapısını kısmen oluşturduk, turizmde en önemli unsur ilçemize gelen ziyaretçilerin buradan memnun ayrılmaları.Anamur’un sahip olduğu değerleri turistik ürüne dönüştürmek için çalışıyoruz”  diyerek katılımcılara teşekkür etti.
Toplantı Anamur Turizmini Geliştirme Komisyonunun kurulması ile sona erdi.

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA