Bağımlılık ile Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu ilk toplantısını yaptı

Bağımlılık ile Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu ilk toplantısını yaptı

Bağımlılık ile Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu yeni yılın ilk toplantısı Kaymakam İsmail Gültekin Başkanlığında yapıldı.
Bu haber 2020-01-23 11:06:03 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıya, Cumhuriyet Savsıcı, Belediye Başkan Yardımcısı, Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, Sağlık Müdürü, daire müdürleri ile STK Temsilcileri katıldı.
Toplantıda 2019 yılında” Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele” konusunda, kurul tarafından yapılan çalışmalar hakkında Kaymakam Gültekin’e brifing verildi, yeni yılda ise yapılacak faaliyetler konusunda öneriler alındı.
Uyuşturucuların metruk binaları kullanmaması için önlem alınması, karanlık olması nedeniyle uyuşturucuların tercih ettiği Dragon Parkının ışıklandırılmasının da gündeme geldiği toplantıda, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kara, metruk yapılarla ilgili çalışma yaptıklarını,  Dragon parkının ise Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanında olduğunu söyledi.
Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, uyuşturucu ile ilgili suç oranının düştüğünü belirterek,  çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulunarak, okullardaki kamera sistemlerinin emniyet ile entegre olmasının daha sağlıklı olacağını söyledi.
İlçe  Jandarma  Komutanlığı da,uyuşturucu  ticareti ve  kullananların  sayılarının  her geçen yıl azaldığını,Jandarmanın sorumluluk  alanında  çalışmalara   aralıksız devam  edildiği  belirtildi.
Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ise, tüm eğitim kurumlarında kamera sistemi bulunduğunu belirterek, kameraların okul aile birliklerinin katkılarıyla yapıldığını,  emniyetle entegre olabilmesi için fizibilite çalışması yaptıklarını söyledi.
İlçe Sağlık Müdürü Dr.Cem Adil de, mahallelerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.
Uyuşturucu Bağımlılığı ile Mücadele Konusunda, her bireyin daha duyarlı, daha dikkatli olaylara eğilen tavır içerisinde olması gerektiğini kaydeden, Kaymakam İsmail Gültekin, toplantıya katılanlara teşekkür etti.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA