Kalınörendeki Hazine arazileri talanı devam ediyor

Kalınörendeki Hazine arazileri talanı devam ediyor

Kalınören mahallesindeki hazine talanı ile ilgili olayda mahalle sakinleri olaya tepkisini göstererek telle çevrilip zeytin dikilmesine karşı olduklarını vurgulayarak, yetkililerden olayın aydınlatılmasını istiyorlar.
Bu haber 2020-01-21 10:48:09 eklenmiş

Anamur’un Kalınören mahallesinde hazine arazilerinin sahiplenilmesiyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, Kalınören mahallesindeki yerleşim alanı ile orman arasında kalan bölümdeki hazine arazisinde bazı kişiler tarafından tel örgüyle çevrilerek sahiplenilen yerlere zeytin fidanları dikildi.

Mahalle sakinleri hazine arazisinin sahiplenilmesine ve paylaşılmasına tepki gösterirken, ihbar üzerine bölgeye gelen polis ekipleri tutanak tuttu.

Düzenlenen tutanakların gönderildiği savcılık olayla ilgili soruşturma başlatırken, Anamur Orman İşletme Müdürlüğü de bölgede ormanlık alana girilip girilmediğini belirlemek üzere inceleme başlattı.
Derece Arkeolojik Sit Alanı olan Titiapolis Antik Kenti yakınındaki bölgede sahiplenilen yerlerin etrafına çevrilen tel örgülerin yerinde durduğu gözlenirken, bazı fidanların söküldüğü bazılarının ise dikili halde bulunduğu görüldü.

Hazine arazisine sınırları bulunan mahalle halkı ise devlete ait arazilere izinsiz birşey dikilemeyeceğini belirterek, yetkililerden sorumlular hakkında işlem yapılmasını istediler.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA