Tekne Sahipleri isyan etti..

Tekne Sahipleri isyan etti..

Yeni yılın ilk haftasında yaşanan ve Antalya Mersin Karayolunda trafiğin bir süre durmasına ve seralarda su baskınına neden olan Anamur Sultan Çayı Taşkınından balıkçı tekneleri zarar görmüştü.
Bu haber 2020-01-19 22:41:55 eklenmiş

Tekne sahipleri daha yaralarını sarmadan şimdi de hırsızlar dadandı. Bu gece geç saatlerde teknelere dadanan kişi ya da kişiler 3 fiber teknenin motorunu söktüler, ikisini çalan hırsızlar, diğer teknenin motoru aynı zamanda direksiyona bağlı olunca götüremediler. Anamur Jandarma ekiplerinin geniş çaplı araştırma başlattığı olayda, hırsızların, motorları sökmek için diğer teknelerin takımlarını kullandıkları ortaya çıktı. Bu olayın geçtiğimiz yıllarda da yaşandığını söyleyen tekne sahipleri, bir an önce sultan çayı çevresinin ışıklandırılmasını ve kameralarla donatılmasını istediler.  Geçen yıl kendi teknesi ile birlikte 4 teknenin daha çalındığını ifade eden tekne sahipleri bir an önce hırsızların bulunmasını istiyorlar.
 Çayda önlemler alınması gerektiğini vurgulayan Turgut  Kan,birkaç yıl  önce de  bazı balıkçı  teknelerinin   motorlarının   çalındığını belirterek, çalınan motorların en az 15’er bin lira değerinde olduğunu söyledi.
Anamur Jandarma Bölük Komutanlığı, olay yeri inceleme ekipleri geniş çaplı araştırma ve soruşturma başlattı.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA