Akıllı Çocuklardan, akıllı oyuncak sergisi
reklam

Akıllı Çocuklardan, akıllı oyuncak sergisi

ETwinning projesi kapsamında açılışı gerçekleşen akıllı oyuncaklar sergisinde şekil, sayı ve renkleri görsellere döken miniklerin projesi sergiye gelen ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
Bu haber 2020-01-14 13:48:43 eklenmiş
a

Anamur 15 Temmuz Milli İrade İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Derya Akdeniz 24 ilde 38 farklı okulda yürütülen eTwinning ‘Akıllı Oyun(cak)lar ‘ Proje sergisi Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Şube Müdürleri Alp Aslan. Salih Tokal, Ali Bulut, Özel Büro Proje Danışmanları Gülname Kayhan, Ayhan Sezdirmez, Okul Müdürü Mehmet Tuğrul, öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleşti.
Anasınıfı öğretmeni Derya Akdeniz  eTwinning ‘Akıllı Oyun(cak)lar ‘ Proje sergisini hakkında  yaptığı  açıklamada,''Montessori ekolünden yola çıkarak oyun çocuğun işidir dedik oyun oynamanın gücüne inanarak velilerimiz ve kıymetlilerimiz çocuklarımızla bir yola çıkıldı. Çocuklarımızın eğlenirken öğrenmesini kolaylaştıracak, zihnini çalıştıracak, zihinsel ve bilişsel yeteneklerini geliştirecek, hızlı-doğru karar alabilmelerini, düşünme, öngerme, olasılıkları hesaplama, mantığını etkili ve yetkin kullanabilmelerini sağlayacak akıllı oyunlar, akıllı oyuncaklar yaptık. Çocuklarımızın yaptığı oyuncakları sunarak özgüven gelişimlerine bir adım daha katkı sağlayabilmek, okul öncesine dikkat çekmek, ebeveynlerin evde çocuklarıyla yapabilecekleri oyunlara örnek olabilmekti amacımız. Projenin eTwinning projesi olmasıyla 38 farklı okulla çalışmak farklı esintiler ve fikirler olarak çok güzel dönütler aldık.'' Dedi.
Milli Eğitim Müdürü İlyas  Mercan da  "Çocuklarımız akıllı oyunlar sayesinde renkleri, sayıları ve şekilleri çok güzel oyunlarla öğrenme imkanı bulmuşlar. Biz bu projeyi hazırlayan değerli öğretmenimize, okul idaremize teşekkür ediyoruz. Eğitim bu şekilde oyun materyalleri geliştirilerek daha zengin hale geliyor. Burada çocuklarımızla hazırladıkları eğitici oyunları oynadık ve çocuklarımızın renkleri, sayıları ve şekilleri öğrendiğini gördük. Zaten eTwinning projesinin amacı çocukların paylaşım yoluyla yerel ve ulusal düzeyde birlikte öğrenmelerini sağlamak. Bu anlamda da başarılı bir çalışma olmuş" diye konuştu.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
a
aaa
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA