Bora: kaleminizden dökülen her bir sözcüğün bizim için değerli
reklam

Bora: kaleminizden dökülen her bir sözcüğün bizim için değerli

Saadet Partisi Anamur İlçe Başkanı Menderes Bora,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, ülkede hak ve adaletin tesisi için kaleminizden dökülen her bir sözcüğün kendileri için değerinin büyük olduğunu söyledi.
Bu haber 2020-01-13 10:29:45 eklenmiş
a

Bora;”1961 yılından itibaren çalışan gazeteciler günü olarak anılan bu önemli günde siz değerli basın mensuplarını içtenlikte tebrik ediyoruz.
Bilgiye ulaşmanın kolay olduğu fakat doğru bilgiyi bulmanın zorlaştığı günümüzde basın mensubu kardeşlerimizin büyük bir özveri ile çalıştıklarının farkındayız. Bu sebeple hak ve adaletin tesisi için kaleminizden dökülen her bir sözcüğün bizim için değeri oldukça büyüktür.
Bu kutsal vazifenizde bizlerin desteği her zaman sizlerle olacaktır. Ülkemizde kişi hak ve özgürlüklerine dayalı düşünce, ifade hürriyetini ilke edindiği basın mensuplarının görevini özgürce gerçekleştirebildiği örgütlenme ve sendikalaşma haklarını mümkün kılan bir ortamın ivedilikle sağlanması gerekmektedir.
Ülkemizin içinde bulunduğu, ekonomik ve sosyal, sosyoekonomik sıkıntıların bir an önce sona erdiği siyasi kutuplaşmalardan uzak, barışın, huzurun ve refahın tesis edildiği ve siz gazetecilerin evrensel basın ilkeleriyle, tarafsız ve etik kurallara bağlı kalarak mesleklerini icra edebilecekleri bir iletişim ortamına ulaşılması ortak beklentimizdir.
Bu ülkede basın ne kadar özgürse, o ülke o kadar hür şartlarda yönetiliyor demektir. Ayrıca, terör ve savaş gibi olumsuz şartlarda çalışmak zorunda kalan, ya da iş bulamadığı için çalışamayan internet medyası gibi yasal boşluk taşıyan alanlarda çalışarak mağdur olan gazeteciler başta olmak üzere bütün gazetecilerin 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyoruz” dedi.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
a
aaa
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA