Güngör: Gazeteciler Bayramını ve Tarımsal Öğretimin 174. Yıldönümünü kutladı

Güngör: Gazeteciler Bayramını ve Tarımsal Öğretimin 174. Yıldönümünü kutladı

Ziraat Mühendisleri Odası Anamur Temsilcisi Mustafa Güngör, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramını ve Tarımsal Öğretimin Başlamasının 174.Yıldönümü nedeniyle açıklamada bulundu.
Bu haber 2020-01-11 14:10:25 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Güngör,”Gecesini  gündüzüne katarak,bizlere  en doğru  haberi  ulaştırmak için  çaba  gösteren  gazetecilerin  10 Ocak  Çalışan  Gazeteciler  Bayramını  tebrik ediyor,başarılar diliyorum.” Dedi.
10  Ocağın  aynı zamanda  Tarımsal  Öğretime  geçişin   yıl dönümü olduğunu  kaydeden  Ziraat Mühendisleri  Odası Anamur Temsilcisi  Mustafa  Güngör,” 10  Ocak  1946  tarihinde  İstanbul’da  Mekteb-i  Zirai  Şahane’nin  kurulmasıyla  başlayan, Ülkemizdeki  Tarımsal  Öğretimin 174.yıldönümü.
Cumhuriyet ilanından sonra 1933'te Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, 1955'te Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve 1967'de Çukurova Ziraat Fakültesi eğitim ve öğretime başladı. Her geçen gün önemi daha iyi anlaşılan tarım eğitimi ile ziraat fakültelerinin sayısı bugün 35'e ulaştı ve her yıl 5 bine yakın ziraat mühendisi mezun oluyor. Üzülerek belirtmeliyim ki birçok meslektaşımız, tarım sektörü yerine başka iş kollarına yönelmek zorunda kalıyor.
Dileğimiz, üretimi gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de tarım politikaları hassasiyetle geliştirilmeli ve üzerinde hassasiyetle durulmasıdır.
Ziraat Mühendisleri ve tüm sektör emektarlarının Tarımsal Öğretimin başlangıcının 174 yılını kutluyor başarılar diliyorum" dedi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA