Başkan Kılınç’dan,Anamur’lu Gazetecilere 10 Ocak Kahvaltısı

Başkan Kılınç’dan,Anamur’lu Gazetecilere 10 Ocak Kahvaltısı

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın ev sahipliğinde, kent protokolü 10 Ocak çalışan gazeteciler Bayramı nedeniyle basın çalışanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
Bu haber 2020-01-10 15:26:14 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Ünlüselek  restaurantta 10  Ocak  Gazeteciler  günü  nedeniyle basın  çalışanları Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Savaş Cingöz, Anamur Ticaret  ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çetin, Mehmet Tuğrul ile  bir araya  geldiler.
Samimi bir atmosferde  geçen  kahvaltıda, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç yaptığı konuşmada, Anamur’un tanıtımı ve  Türkiye genelinde gündeme gelmesi noktasında Anamur’da çalışan gazetecilerin büyük ve önemli görevler üstlendiklerini  söyledi. 
 Belediye olarak gazetecilerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, “Günümüzde basının güçlü olması, bağımsızlığımızla doğru orantılıdır.  Kamu adına gerçekleri araştırmak, doğru haberlerle toplumu aydınlatma görevi yapan gazeteci, toplumun en cefakâr ve fedakâr kesimidir.  Bazen bir savaş ortamında, bazen bir kavga, bazen de bir afetin arasında, her zaman sizleri görmekteyiz. O nedenle işlerinizin çok zor olduğunu biliyoruz.” Dedi.
Anamur Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zümrüt Cömertler de konuşmasında sosyal medyanın sebep sonuç ilişkilerine bakmaksızın olayları gerçeklerden uzak kişisel yorumlara dayandırılarak anında yayınlamasından yakındı.  Gazeteciliğin birinci görevinin,  kamuoyuna olayları aktarırken,  sebep ve sonuçları ile ilgili bilgileri ve gelişmeleri doğru vermek olduğunu ve bunun yanında bilgi aktarımından tutunda giyim kuşamına kadar toplumun aynası olmak zorunda olduğuna dikkat çekti.

Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin de çalışan gazetecilerin gününü kutlayarak başladığı konuşmasında bu günün hem çalışan gazeteciler günü hem de idareciler günü olduğunu söyledi.  
Gazeteciliğin idareciler olarak kendileri içinde büyük önem taşıdığını kaydeden Kaymakam Gültekin; “ İlçede yapılan iş ve işlemlere gazetecilerin gözüyle bakmak, onların gözüyle değerlendirmek, bizim için bir şanstır.  Çünkü biz, kendi bilgi ve elimizdeki verilerle en doğruyu yaptığımızı düşünüyoruz. Ama bunun tarafsız bir göz tarafından irdelenmesi, ölçülmesi, vatandaş nezrindeki kabulünü  görmesi bizim için önemlidir. 
Bu göz ve bu bakış, bizim çalışmalarımıza yön ve yeniden değerlendirme şansı veriyor. O yüzden bu ilçede yapılan her işte sizlerle birlikte hareket etmeye kararlıyız.  Bir iş birliği haline bu işi yürütmeyi arzuluyoruz.  Sizin şeffaf, açık, net, tarafsız  bir şekilde ilçede olup bitenleri tarafsız bire şekilde yansıtacağınızı  biliyoruz. Bu doğrultuda da kamu kurumları olarak elimizdeki tüm bilgileri  sizlerle paylaşmaktan hiçbir zaman kaçınmayacağız.  Gazetecilerimizin istediği tüm verileri bilgileri, paylaşacağız.” Dedi.  
Konuşmaların ardından   Belediye  Başkanı  Hidayet Kılınç ve  Ticaret ve  Sanayi Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun  Torunoğlu,gazetecilere  çiçek  takdim ederek,  10 Ocak  Çalışan  Gazteciler  Bayramlarını  tebrik ettiler.

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA