Başkan Kılınç'dan yerli üretim açıklaması

Başkan Kılınç'dan yerli üretim açıklaması

Anamur Belediyesi 2020 yılının ilk meclis toplantısını Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın başkanlığında 5 kişilik denetim komisyonu seçimi gizli oylama ile yapıldı.
Bu haber 2020-01-04 11:10:27 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -
Gizli oylama sonucunda, Ahmet Ceren, Türkan Kasapoğlu, Hatice Bozkurt Kutlutürk, Tekin Mutlu ve Ali Kubilay Erdal denetim komisyonuna seçildiler. 
Başkan Kılınç, dilek ve temennilerde 8 aylık çalışmaları hakkında bilgi verdi ayrıca Belediye araç filosunun mahallelerde çalışmaya başladığını ifade etti. Başkanlık makam aracının içeriye mazot almaya başladığını ve bu nedenle değiştirilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Kılınç, yeni makam aracının, Türkiye’nin ürettiği TOGG yerli otomobil olacağını söyledi.  Araç parkında 5-6 adet bir eksiklerinin kaldığını kaydeden Başkan Kılınç onu da en kısa zamanda tamamlayacaklarını söyledi.
“Yerli olmak, muhtaç olmamak  her zaman bağımsız bir milletin ayak üstünde net durmasıdır.”
 Makam aracının yerli üretimden sipariş edileceğinin altını çizen Belediye Başkanı Hidayet Kılınç; “Makam arabasının içeriye mazot aldığını söylediler. Şimdilik tamir ettirerek devam ediyoruz. Makam arabasının en son alınması taraftarıyım. İnşallah yerli üretim olan TOGG’tan almaya niyetliyiz. İnşallah niyetimiz yerli otomobil.  Yerli otomobilimiz hayırlı olsun. Çünkü yerli olmak, muhtaç olmamak  her zaman bağımsız bir milletin ayaküstünde net durmasıdır.  Türkiye bağımsız bir devlettir. Ama yine ekonomisiyle, yerli üretimle inşallah tam bağımsız bir Türkiye olacaktır.” Dedi. Ayrıca Anamur Belediye meclis toplantısına CHP yeni ilçe Başkanı Durmuş Deniz ve ekibi de katıldı. 
CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz ve yönetim kurulu üyeleri meclis toplantısının ardından Başkan Kılınç’ı makamında ziyaret etti. 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA