ANTSO’da IPARD II 8. Çağrı programı anlatıldı

ANTSO’da IPARD II 8. Çağrı programı anlatıldı

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası’nda üyeleri bilgilendirmeye yönelik IPARD II 8. Çağrı Programı hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Bu haber 2019-12-31 10:41:41 eklenmiş

Toplantıda 8. Çağrı Programında yapılan değişiklikler anlatıldı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Mersin İl Koordinatörlüğü ve Anamur Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle IPARD II 8. Çağrı Programı’na ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Toplantının açış konuşmasını yapan Oda Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun  Torunoğlu; Anamur’un  Mersin’e en uzak ilçe olması nedeniyle dejavantajları  avantaja dönüştürmek istediklerini  belirterek, oda üyelerinin desteklerden yararlanmasını arzu ettiklerini  söyledi.
TKDK Mersin İl Koordinatör Vekili Beytullah Uygur, söz konusu çağrının ile özgü bir çağrı olduğunu belirterek, ‘’Bu özel bir çağrı. Daha çok kişinin bu çağrıdan yararlanması için çalışmalarımızı yoğun şekilde sürdürüyoruz. Çağrıda birtakım değişiklikler de oldu. IPARD II 8  çağrıda  bazı değişiklikler oldu, frigo araçlar destek kapsamındayken bir süre sonra kaldırıldı. Ancak talebin fazla olmasıyla birlikte yeninden değerlendirildi. 8. Çağrı Programı’nda frigo araçlara da destek veriliyor. Ayrıca bunun yanında soğutma, dondurma sistemlerine de destek eklendi.’’ diye konuştu.
Proje Başvuru Kabul Uzmanları Emrah Boz ve Erhan Şimşek’in Sunum ve anlatımları , Şahsım ve Odamız Meclis Başkan yardımcılarımız ve Üyeleri ,  Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası temsilcisi İsmail Erdoğan , Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler , Basın mensupları ile Odamız Üyelerinin katılımlarıyla (Desteklenecek Yatırımlar ve Destek Bütçesi hakkında) IPARD-II 8. Çağrı tanıtımıyla ilgili bilgilendirmelerde bulundular.

IPARD-II 8. Çağrı Desteklenecek Yatırımlar ve Destek Bütçesi hakkında yapılan sunum www.anamurtso.org.tr web sayfasından  üyeler  bilgilenebilecekler.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA