Anamur Hızır’ın öğrencilerinden Hijyen Eğitimi

Anamur Hızır’ın öğrencilerinden Hijyen Eğitimi

Özel Anamur Hızır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özel Anamur Bilge Anadolu Lisesi öğrencileri, her yıl geleneksel olarak yürüttükleri 8. Sınıflara medya bağımlılığı ve hijyen eğitimi için okullarında son provalarını yaptılar.
Bu haber 2019-12-23 15:25:33 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Özel Anamur Hızır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özel Anamur Bilge Anadolu Lisesi öğrencileri, her yıl geleneksel olarak yürüttükleri 8. Sınıflara medya bağımlılığı ve hijyen eğitimi için okullarında son provalarını yaptılar.
Okul Müdürü Mustafa Yıldız ve Meslek Dersi Öğretmeni Emel Pınar, Burcu Ün ve Ayla Sepetçi’nin öncülüğünde çalışmalarını sürdüren öğrenciler, 23 Aralık-10 Ocak arası Anamur’daki  8. Sınıf öğrencisi bulunan tüm okullarda sunum eğitimlerine geçecekler. Konu hakkında bilgi veren Emel Pınar, ilçemizde bulunan bütün 8. Sınıflara bilgi ulaştırılacak olan 4 öğrencimiz hazırlıklarının son aşamasına geldiler.” Dedi.  Projeyi geleneksel hale getirdiklerini kaydeden Okul Müdürü Mustafa Yıldızda sosyal medya bağımlılığı, hepatit B, C ve  evde ve okulda hijyen  kurallarını toplum hizmeti kapsamında 8. Sınıflara sunuyoruz ve öğrencileri bilgilendiriyoruz.” Dedi. 

Kurumla  ilgili bilgi veren  Yıldız,”
2013-2014 Eğitim- öğretim yılında Özel Anamur Hızır Sağlık Meslek Lisesi olarak açıldı. Kayıtlı öğrencilerimiz Hemşire ve ATT( Acil Tıp Teknisyeni) olarak mezun olacaklardı. Bir yıl sonra değişen bir kanunla okulumuzun adı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyacak öğrencilerin de hemşire yardımcısı ve sağlık bakım teknisyenliği, ebe yardımcılığı olarak mezun olmalarına imkan tanıyordu.
Bu yıl yedinci sene eğitim ve öğretime devam ederken Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yanında ikinci bir okul olarak Bilge Kolejini de açmış bulunmaktayız. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bölümümüz kademeli olarak kapatılacak. 2019-2020 Eğitim-öğretim yılında 9.sınıfa öğrenci kaydı yalnız Bilge Koleji kısmına alındı, Mesleki ve Teknik Anadolu kısmına alınmadı. Yani 3 yıl sonra burada meslek okulu olmayacak, sadece Bilge Koleji olarak devam edecek.” Diye  konuştu.

Anamur da 8. Sınıflara eğitim veren 19 okul olduğunu kaydeden Yıldız, bu projenin 20 günlük bir eğitim projesi olduğunu söyledi. Bunun yanında Anamur için çıkaracakları dergi için de hazırlıklarını hızlı bir şekilde sürdüren öğrenciler, Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin’in çalışmalarını yakından takip ettiğini kaydeden öğrenciler,  Gültekin’in gösterdiği samimi ilginin kendilerini hem mutlu ettiğini hem de cesaretlendirdiğini söylediler.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA