CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz Oldu

CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Anamur İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi Belediye Yıldız Düğün Salonu'nda gerçekleşti.
Bu haber 2019-12-22 10:16:51 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Kongreye, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP ilçe ve kadın ve gençlik kolları başkanları ve yönetim kurulu üyeleri STK'lar, Anamur İYİ Parti ve Yönetimi, Demokrat Parti ve Yönetimi,Sadet Partisi ve Yönetimi katıldı.
CHP  Mersin İl  Başkan Yardımcısı Hüseyin Bektaş’ın divan başkanlığını yaptığı olağan kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.CHP  Anamur İlçe  Sekreteri  Mustafa  Uysal’ın  açış  konuşmasıyla  başlayan kongrede  konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı  Vahap Seçer,birlik beraberliğin altını çizerek ''sen ben o değil bir olmalıyız'' dedi.
konuşmasında önemli mesajlar veren  Başkan Seçer,”sözümüz ağırlığının  olmadığı  yerde  bende olmam, olmayacağım”  sözleri  katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Seçer konuşmasında Bizim kültürümüze, parti kültürüne yaraşır, siyasi etik çerçevesinde bir yarış olmasını arzu ediyoruz. Ben istiyorum ki buradan birlik havasından çıkılsın. Bu salonlar birilerin diğerlerine parmak sallama, haddini bildirme, egolarını tatmin salonları değil, burası CHP’nin kongre salonudur. Kendimize gelelim, iki broşür dağıtmakla partili olunmaz. İki slogan atmakla partili olunmaz. Emek vererek, yıllarını vererek partili olunur. Herkes haddini hukukunu bilecek. İşbirliği lazım. Kuru gürültüye pabuç bırakamayız. Bizim birlik içinde olmamız lazım. Kredimiz, avansımız yok. Gelecek bizleriz. Kimin belediye başkanı, kimin milletvekili olduğu umurumda değil, bu ülkenin geleceği umurumda. Bugün ben buraya gelmeyebilirdim. Ama ben partiliyim. Sabah 6’da kalktım buraya geldim. Burası benim yuvam. Bu kongre benim kongrem. Siyaset böyle yapılacak. Rakiplerimize bakın, nasıl da birbirine bağlılar. Kol kırılır yen içinde kalır. Parti kültürü bunu gerektirir. Kavga olmaz, olmayacak, olmamalı. Olursa sonumuz, sen sağ ben selamet. Ama birlik olursak hem sağız hem selametteyiz. Ben böyle bir sonucun çıkmasını bekliyorum. Birlik içerisinde, beraberlik içerisinde bir yapı çıkarsa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak arkasındayım. Belediye başkanı olarak orada Anamur’un emrindeyim. Ama buradan kavgayla bir sonuç çıkarsa ben Anamur’a farklı bakarım. Benim sözümün askıda kaldığı, ağırlığı olmadığı bir yerde olmam. Lütfen kendimize gelelim, beraberlik içerisinde bir yapı, herkesi temsil eden bir liste. 4 sene sonra ‘onun adamı, bunun adamı’ yine bizi yormayın. Delegelerden parti büyüklerinden rica ediyorum, bu konuya el koyun ve buradan birlik içerisinde çıkın” dedi.
CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır yaptığı konuşmada  ; ''Kongremizin partimize, ilçemize ilimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.Partimize katıda bulunan arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Büyükşehir Belediye Başkanımızın seçilmesinde katkıda sunduk ama ilçemiz ittifaklardan kaynaklı ilçe belediyesini alamadık.Bundan sonra yapacağımız şey bir sonraki seçimde de Anamur Belesiyesini kazanmak'' dedi.
 İlçe Başkan Adayı Ziraat Mühendisi Durmuş Deniz konuşmasında;
 İlçe Örgütleri, Partimizin omurgası durumundadır. Sorumlulukları çoktur. Partimizi çok çalışarak iktidara taşıyacak organlardır. O nedenle bu güne kadar Anamur İlçe Örgütümüzde görev yapmış tüm Gönüllülerimize, Üyelerimize, Yöneticilerimizle Başkanlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Güçlü örgüt güçlü yönetim anlayışıyla değerli delege arkadaşlarımızla birlikte, “sen” “ben” demeden “biz” diyerek yola çıkıyoruz. Siyaset yapmak isteyen tüm CHP’li arkadaşlarımın kolayca siyaset yapabilecekleri bir CHP Yönetimi oluşturuyoruz. Gün birbirimizi dinleyip, anlayarak, barış içinde İktidara yürüme günüdür. Ben buradan hepinize çağırıda bulunuyorum; Geçmişte yaşanan tüm olumsuzlukları lütfen unutalım, Kırgınlıkları, Küçük hesapları bir kenara bırakalım. Sizleri kucaklaşıp gücümüzü birleştirerek iktidar olmak için çalışmaya çağırıyorum. Bizlerle kol kola, yorulmamak, bıkmamak üzere mücadeleye hazır mısınız? Teşekkürler ederim. Yolumuz açık olsun. Allah yardımcımız olsun. Kongremiz Başarılara, Hayırlara vesile olsun '' Dedi. 
Ayhan  Güzel: “Ne yaptığımızı da, neden yaptığımızı da biliyoruz” 
CHP’li  iş  insanı  Ayhan Güzel de yaptığı konuşmada, Bazı kişiler  tarafından ”Ayhan Güzel   korktu, aday  çıkarmaktan çekiniyor”  gibi  aldığı duyumların gerçeği yansıtmadığını  belirterek;”Durmuş Deniz, dünlerde birlikte siyaset yaptığımız, sevdiğimiz bir arkadaşımız, kardeşimizdir. Bugün O’nu hep beraber burada el ele, gönül gönül’e CHP’nin ilçe başkanı yapacağız. iki gün önce Mersin’den geldim,“Korktu diyenler desinler, adaya çıkarma cesaretini gösteremedi diyenler desinler, devam etsinler. Ayhan Güzel’in korkmadığını, korkmayacağını vallahi yedi düvel bilir. Evet, bu seçimde aday çıkartmadık.  Ne yaptığımızı da, neden yaptığımızı da biliyoruz” şeklinde konuştu.
Genel Başkan  Kılıçdaroğlu’nun Yol Haritasından  Çıkmadıklarını da belirten   CHP’li  Ayhan  Güzel; “On bir  büyükşehir ile birçok ilçeyi artık CHP’li belediye başkanları yönetiyor. Bunu genel iktidara taşımalıyız. 2023’te bu partiyi Cumhurbaşkanlığı seçiminde iktidara taşımayı istiyor sayın genel başkan. Yeni bir taktik, yeni bir stratejiyle, yeni bir yol haritası çiziyor. Bu belediye başkanları adeta başarıya mahkumdur. Bu belediye başkanlarını başarılı kılmanın yolu onlara yol açmaktan geçiyor. Onlara yol açmanın yolu ilçe, il kongrelerini suhulet içerisinde götürmekten geçiyor. Çok adaylı, çok kutuplu, kıran kırana yarışlı değil, anlayış, uzlaşı kültürünü hakim kılarak, biat kültürüyle değil, oturup konuşarak, uzlaşarak tek adaylı kongreler yapalım, ilçe ve il kongreleri yapalım, bu anlayışı kurultaya taşıyalım, arkasından partiyi iktidara taşıyalım diye bu yol haritası çizildi. Genel başkanımızın çizdiği bu yol haritasının doğru olduğunu gördük, arkadaşlarımızla bunun istişaresini yaptık, Mersin’de büyükşehir belediye başkanımızla bunun istişaresini yaptık, bu seçimi böyle taşıyalım, kırmayalım, dökmeyelim denildi. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun çizdiği yolda, büyükşehir belediye başkanı Vahap  Seçer’in  gösterdiği ufka birlikte koşalım diye bugün buradayız, partimizi tek adayla, tek listeyle kongreye taşıyoruz” diye konuştu. 
Konuşmaların ardından seçime geçildi. 
Durmuş Deniz’in Başkanlığındaki Yönetim Kurulu üyelikleri Aziz Aslan, Latife Aslan, Mesude Beşlik, Hacı Büyükdeniz, Arif Çakırcı, Adil Demir, Ebru Deniz, Ufuk Katık, Güven Kocabıyık, Mustafa Müftüoğlu, Gürcü Nuhut, Okan Özdemir, Remzi Öz, Selime Toprak Sönmez.
İl Kongre Delegeleri ise; Durmuş Deniz, Alaittin Mert, Selahattin Orhan, Ahmet Aslan, Ahmet Hilmi Kaya, Mesut Güven, Arif Ceylan, Sevilay Akça, Mustafa Özgür, Ahmet Kaya, Tahsin Ünlü, Ali Haydar Kılıç, Mustafa Çetin, Seyfettin Ankay, Mahir Kaya, Hüseyin Akın, Bülent Ak, Şevket Erkan, Ali Arslan Ulu, Ahmet Güzel, Salim Oktan, Ahmet Yiğit, Laçin Özcan, Deniz Akçelik, Muhittin Tok ve Özkan Poçulu.
Oy verme işleminin sonunda tek listeyle yapılan seçimde toplam delege sayısı 196 oy kullanan delege sayısı 169 geçerli oy sayısı 155 oy ile Durmuş Deniz’in ilçe başkanlığına seçildi.

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA