Büyükşehir, her Cuma doğa yürüyüşlerine çağırıyor

Büyükşehir, her Cuma doğa yürüyüşlerine çağırıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’nin “Haydi Birlikte Yürüyelim” sloganıyla hayata geçirdiği ve her hafta Cuma günü düzenli olarak gerçekleştirdiği “Doğa Bizi Çağırıyor” etkinliklerinin ikincisi, Tarsus’un Dorak ve Pirömerli Mahalleleri arasında gerçekleşti.
Bu haber 2019-12-20 13:04:16 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kafile, etkinlik sayesinde Mersin’in doğal güzelliklerini görme fırsatı bulurken, sağlıklı yaşam ve çevre bilinci konularında da farkındalık oluşturuldu. Etkinlik, ayrıca kafilenin yaptığı alışverişlerle yöre halkının üretimine destek sundu.
Büyükşehir tarafından sağlanan ücretsiz servislerle Mersin’in merkezinden yola çıkan kafile, yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta ve yaklaşık 800 metre rakımdaki Pirömerli Mahallesi’nin meydanında mola verdi. Yörenin meşhur Sarıulak Zeytini’nden, doğal köy peynirlerinden ve diğer kahvaltılık gıdalardan alan vatandaşlar, doğanın kalbinde sağlıklı bir kahvaltıyla güne başladı.
Dorak Mahallesi’ne doğru yola çıkan kafile, Dorak’tan Pirömerli Yapay Göleti’ne kadar yaklaşık 7 kilometre yürüdü. Profesyonel dağcılar Sevgi Gökelma ve Muzaffer Ayar eşliğinde yapılan yürüyüşte, Büyükşehir Belediyesi ambulansı ve sağlık ekibi de olası sorunlara tedbir amaçlı hazır bulundu.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA