Doküder’den yerli malı etkinliği

Doküder’den yerli malı etkinliği

DOKÜDER( Dokuma ve kültür ürünleri geliştirme derneği), Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş’ün de destek verdiği yerli malı haftası etkinliği, Bozyazı kapalı Pazaryerinde gerçekleşti.
Bu haber 2019-12-19 11:25:39 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

DOKÜDER Başkanı Begüm Balcı etkinlikte yaptığı konuşmada, geçmişi  19232te düzenlenen  ve İzmir  İktisat  Kongresi’ne  kadar  uzanan  ve  1946  yılından   buyana  resmi olarak  kutlanan Tutum-Yatırım ve  Türk Malları  Haftasını  düzenlemekteki  amaçlarının, özellikle  gençleri  yerli malını  kullanımı hakkında  bilinçlendirmek  olduğunu  söyledi.
Balcı, “  Geçtiğimiz yıl olduğu   gibi bu yılda ziyaretçilerimizin  çoğunluğu öğrenciler. Çocuklarımıza yaşadıkları bölgede  yetişen  ürünleri tanımalarını  ve  mümkün olduğu kadar  yerli malı ürünlerini tüketmelerine katkıda  bulunmak adına  bu ve benzeri  etkinlikleri  gerçekleştiriyoruz ”dedi.
Anamur ve Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş de Oda olarak,üreticilerin yerli  tohum kullanması  konusunda çalışma içinde olduklarını  söyledi.
Oda Başkanı Gümüş,”Çocuklarımıza  küçük yaşlarda  tutum  ve  yatırım alışkanlıklarını  kazandırmak,yerli  malı üretimi  ve tüketiminin,yerel  ve  ülke  ekonomisi  açısından  önemli olduğunu,görseller eşliğinde  anlattık.Çocuklarımıza  bu bilinci  temelden  vermek gerekiyor.Çocuklarımız büyüdükçe  alışkanlıkları  devam edecek,hatta ailelerini  bile etkileyeceklerdir ”dedi.
Öğrencilere  Ziraat Odası tarafından hazırlanan üreticilerin, ev kadınlarının  ve çocukların  yer aldığı,  su israfı, yerli malı  ve  zirai atıkların  çevreye  gelişigüzel  atılmasının  çevreye ve  insanlara  verdiği  zararlarla  ilgili  görselleri öğrenciler  ve katılımcılar  dikkatle izlediler.
Öğrencilere Ziraat Odası tarafından hazırlanan kuru gıdalar  dağıtıldı.
Etkinliğe,  Bozyazı  Belediye  Başkan Yardımcısı  Ali Deniz,Bozyazı  Emniyet  Müdürü  Mehmet  Güngör,  Okul  Öğretmenleri ve  öğrenciler katıldı.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA