Minik kalplere yerli malının önemi anlatıldı

Minik kalplere yerli malının önemi anlatıldı

Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası” olarak bilinen “Yerli Malı Haftası” Erbal Eğitim Kurumunda hazırlanan programla kutlandı.
Bu haber 2019-12-18 12:15:41 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Öğrencilere tutumlu olma bilincinin aşılanması, Türkiye'de üretilen ürünleri,  arkadaşları ile paylaşmayı kavrayabilmeleri amacıyla organize edilen 'Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası' veli, öğretmen ve öğrencilerin birlikte hazırladığı program ile kurumun önünde kurulan Yörük çadırında  kutlandı. Erbal Eğitim Kurumu Öğrencileri hafta boyunca yaptıkları etkinliklerle, yerli malı kullanımı hakkında bilgi sahibi oldular.

Kardeşlik bağları Erbal eğitim  Kurumu  Kurucu Müdürü  Suna Yılmaz Gök;yerli malı üretiminin ve yerli malı kullanımının önemine değinerek, öğrencilere yerli mallarının kullanımı önemsetmenin gerektiğini ve kaynakların tutumlu bir şekilde kullanmanın ülke açısından çok önemli olduğunu belirtti

Gök;”Bu haftanın kutlanmasındaki temel amaçlardan biri tüketici olarak Türk mallarının tercih edilmesidir” diyerek öğrencileri bilgilendirdi, ardından öğrenciler, evlerinden getirmiş oldukları yiyecekleri arkadaşları ile paylaşarak aralarındaki arkadaşlık ve kardeşlik bağlarını da güçlendirdi ”dedi.
Havanın mevsim normallerinin üzerinde bahar havasını soluyan öğrenciler, okulda ve evlerinden getirdikleri yerli malı ile yapılan yiyecekleri Yörük çadırında yer sofrasında yediler.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA