Anamur Muzu Doğal Gazla Isınacak

Anamur Muzu Doğal Gazla Isınacak

Anamur Belediye Meclis üyeleri, Doğal Gaz için birlikte hareket etti.
Bu haber 2019-12-18 11:24:45 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, fizibilite çalışmalarının ardından Anamur’a doğal gaz boruları döşenmeye başlar başlamaz belediye olarak bizde altyapı hazırlıklarına başlarız.” Dedi.  Kılınç, Belediye Meclisinin Aralık ayı olağanüstü ikinci oturumunda kararı oylamaya sundu. Karar meclisten oy birliği ile geçti.
 Başkan Kılınç öncelikle doğal gaz hattının döşenmesi için yapılacak çalışmalar için esnaftan anlayış ve destek istedi. Anamur muzunun da doğal gaz ile ısınacağını kaydederek “Hizmet Anamur’a gelecek, mesele hizmet ve külfet meselesi olacak.” Dedi. Doğal gazın düşük fatura nedeni ile aylık aile ekonomisine ciddi bir katkı sağlayacağını kaydeden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Doğalgazın bölgemize gelmesi konusunda Bozyazı ve Aydıncık ile de müşterek hareket etmeleri gerektiğini ifade etti. Kılınç; “Şu an Erdemli sınırına kadar doğal gaz geldi. Erdemli sınırından buraya kadar gelen bölüm 185 kilometre. Karamandaki 220 kilometre. Antalya 250 kilometre. Yani hem fizibıl hem karlı olabilecek yer, en uygun olabilecek yer nüfus bakımından da Mersin olduğu noktasında da bir karar çıktı.” Dedi.  
Bu hizmeti kaçırmamak gerektiğinin altını çizen Başkan Kılınç; “Vatandaşa yansıtılacak hiçbir hadise yok. Doğal gazın bir medeniyet olduğuna inanıyorum, bir ihtiyaç olduğuna inanıyorum. Anamur halkının Da bu işi kabul edeceğine inanıyorum. Benim evimde mutfaktaki doğal gaz maliyetim 8 Lira. Her evde birer tüp bittiği söyleniyor. 125 TL nere, 8 TL nere” Diye sordu. 
Karar,  CHP ve İYİ Parti’nin de desteği ile meclisten oy birliği ile geçti.
Ne söz verdiysek o.
Başkan Kılınç meclis sonrası sekiz buçuk aylık görevi süresince yaptığı hizmetler hakkında da kamuoyunu bilgilendirdi. Seçim süresince ne söz verdiyse bir bir yerine getireceğini kaydeden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç;“Seçim çalışmalarımız sırasında Anamur’umuzla ilgili vatandaşımıza vaat ettiğimiz Anamur’un problemleri olan, Anamur’un eksikleri olan konuları birer birer çözmekteyiz. İşte malumunuz sekiz buçuk ay olmasına rağmen  araç parkımızda çok büyük bir problem vardı. 20’ye yakın aracımız, araç parkımıza ekledik ve bugün çift taraflı yön olarak her iki yönden Anamur’un köylerini yukarda başlayarak hilal bir şekliyle hızlı bir şekilde aşağıya doğru inmekteyiz. Köylerimizin ana problemi olan konuları bugüne kadar girilmemiş bölgelere girerek bunları büyük oranda çözdük. Geriye kalan kısmını da inşallah en kısa zamanda neticelendirmek için hızlı bir şekilde çalışmaktayız. Yine bunun yanında vatandaşımıza söz vermiş olduğumuz asfalt şantiyesini en kısa zamanda kurmak üzereyiz. Bütün siparişlerimiz verildi. Bütün ihalelerimize çıkıldı. Ve bütün araçlarımız yapılma noktasında. Taş ocağımızla ilgili izinlerimizi inşallah almak üzereyiz. Ve Anamur’umuzdaki asfalt yol çalışmalarında hızlı bir şekilde 2020 yılının ilk günlerinde inşallah başlamak istiyoruz. Ama bununda yanında en önemli konularımızdan biriside Anamur’a doğal gaz gelme noktasındaki vaatlerimizdi. Bugün Anamur’umuza bu adımı atmış olduk. Nasıl atmış olduk? Dün iç tedarikçi olan Anamur şehir merkezindeki ve Anamur’daki mahallerimizde ki çalışmalarımızı yapacak olan Aksa Şirketine doğal gaz çalışma noktasında Anamur Belediyesi olarak Belediye Meclis üyelerimizin tümüyle beraber oy birliğiyle bunu dün meclisimizden geçirdik. Geçen hafta bulunduğumuz Ankara’daki Botaş Genel Müdürlüğümüzde yapmış olduğumuz görüşmelerde de doğal gazın boru hattıyla Anamur sınırına kadar gelip iç çalışmayı Aksa yapacaktır diyorum, İnşallah en kısa zamanda Anamur’umuza doğal gazla ilgili kazmayı vuracağız diyorum, şimdiden memleketimize bu hizmetin hayırlı olmasını diliyorum”diye  konuştu.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA