Kahvecioğlu, Doğu Türkistan’da Soykırım yapanları ve sessiz kalanları kınıyorum

Kahvecioğlu, Doğu Türkistan’da Soykırım yapanları ve sessiz kalanları kınıyorum

İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, Çin’in Doğu Türkistan’da soykırım gerçekleştirdiğini ve buna hükümetin sessiz kalmasına tepki gösterdi.
Bu haber 2019-12-12 11:41:41 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Doğu  Türkistan’daki  zulmü görmezden  gelenleri  tarihin affetmeyeceğini  belirten Kahvecioğlu; “Aylardır, Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri’ne katil kızıl Çin tarafından “SOYKIRIM”  Uygulanmaktadır. Bir millet yok edilmektedir.
35 milyon nüfusa sahip Doğu Türkistan ‘da toplama kamplarında; başlarına demir kafesler geçirilerek yüksek voltajlı elektrik akımı verilmesi, Türk kadın ve kızlarının Çin’li askerlerle beraber olmaya zorlanması gibi akla gelmedik işkencelere maruz kalan, zulme uğrayan kardeşlerimizin feryadı Arş’a çıkmıştır. Ama Vahşi Batı ve maalesef Türkiye Cumhuriyeti ‘ni yönetenler sessiz kalmışlar ve sessiz kalmaya da devam etmektedirler.
4 milyon Suriyeli besleyenler ne yazık ki, Uygur Türkleri’ne kulaklarını ve kapıları kapatmışlardır. Vahşi Çin bir çırpıda 3114 Uygur Türk’ünü idam ederken, Türkiye ‘de gözler kör, kulaklar sağır, kalpler kapalıdır hala. 35 milyonluk Doğu Türkistan’ın 4,5 milyonu kamplarda ve hapishanelerdedir. Doğu Türkistan bizim öz yurdumuz, Uygur öz kardeşimizdir. Onların acısı bizim acımazdır.
İYİ Parti Ailesi olarak, ülkemizi yönetenlerin vakit geç olmadan, Suriyelilere gösterilen ilgi ve ihtimamın hiç olmazsa yarısını Doğu Türkistan’a ve Uygur Türkü’ne göstermelerini istiyoruz.
Uygur Türk’tür, Uygur can; Kurulacaktır bir gün elbet BÜYÜK TÜRKİSTAN” şeklinde  tepkisini dile  getirerek,”doğudan  batıya,kuzeyden  güneye,insanlara, onurlarına  ve insan  haklarına  yapılan saldırıları   lanetliyoruz ”dedi.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA