ANTSO’dan, E -Fatura bilgilendirme toplantısı
reklam

ANTSO’dan, E -Fatura bilgilendirme toplantısı

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası tarafından e-fatura Uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleşti.
Bu haber 2019-12-11 11:00:03 eklenmiş
a

Toplantıya farklı meslek gruplarından çok sayıda iş insanın yanı sıra   Anamur Vergi  Dairesi  müdürü  Kuddusi Akdağ,Anamur  Hal Komisyoncuları  Derneği  Başkanı  Orhun Yıldız, Ziraat  Mühendisleri Odası Başkanı  Mustafa   Güngör,Anamur  Mali Müşavirler  Odası  Başkanı İsmail  Erdoğan  da katıldı.
Toplantının açış konuşmasını yapan Anamur Ticaret ve  Sanayi Odası Yönetim Kurulu  Başkanı Ferudun Torunoğlu, muhasebe sisteminde getirilen teknolojik yeniliklerin işletmelerin iş yükünü bir nebze olsun hafifleteceğine inandığını  belirterek, bilgi ve teknolojik çağının bir gereği olarak mali kayıtlar ve işlemlerin  değişimine işletmelerin  ayak uydurmak zorunda olduklarını söyledi.
Mersin Vergi Dairesi Başkan Yardımcısı Bahir Yiğit’in konuşmacı olarak katıldığı E-Fatura bilgilendirme toplantısında,”Amacımız bu meslekle ilgili olan bölümleri daha ayrıntılarıyla anlatmak ve bu işin direk muhatabı olan Muhasebeci ve iş insanlarına e-uygulamalarda nelerle karşılaşabileceğini anlatarak yaşanabilecek sorunları ortadan kaldırmaktır. Hayatımızda daha önde e-defter, e-fatura uygulaması vardı. Ama 509 sayılı Vergi Usul Tebliği ile bürüt satış hasılatı 5 milyonun üstündeki tüm tüccarlar bu uygulamaya gireceği için daha çok kişi ve kurumu ilgilendiren bir yapı ortaya çıktı”dedi.
Görseller eşliğinde E  Fatura  ve tebligat uygulamasını  tüm detayları anlatan  Yiğit,  katılımcılardan  gelen soruları da  yanıtladı.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
a
aaa
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA