Ülkü Ocaklarından İlçe Başkanlığından Gövde Gösterisi

Ülkü Ocaklarından İlçe Başkanlığından Gövde Gösterisi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Anamur İlçe Başkanlığı tarafından kaynaşma etkinliği düzenlendi.
Bu haber 2019-12-09 13:01:01 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Göreve atanmalarının ardından   sosyal  ve eğitim çalışmalarına  ağırlık veren
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Anamur ilçe Başkanlığı tarafından, Anamur Belediyesi Pullu Tabiat Parkı’nda düzenlenen  etkinliğe Anamur Belediye Başkan Vekili Türkan Kasapoğlu, MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük ve yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, TÜRKAV Anamur Temsilcisi Ali Balcı, 
Kamu-Sen Anamur İlçe Temsilcisi Hayri Kılınç Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, ANED Başkanı Hikmet Narcı, Partililer ve çok sayıda Ülkücü genç ve Asena katıldı.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Anamur ilçe Başkanı İbrahim Ateş Dayanışma etkinliğine katılanlara teşekkür  ederek  başladığı konuşmasında;
Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı olarak bilgili kültürlü dürüst Türk’lük gurur ve şuuru, o İslam ahlak ve faziletini rehber edinmiş Çelik gibi bir iradeye sahip lider teşkilat doktrin üçlemesini kendine rehber edinmiş bir gençlik yetiştirmek öncelikli vazifemizdendir. Genel başkanımız Sayın Sinan Ateş’in söylediği üzere okumayan, araştırmayan, tefekkür etmeyen, bu cephenin  gerisinde, su bile taşıyamayacaktır. Bu bilinçle aziz milletimizin kurtarıcıları, geleceğimizin teminatı ve güvencesi kıymetli gençlerimizin dünü, bugünü iyi öğrenmeleri, yarının da inşasını sağlam temellerle atmalıdır. Aydın yarınların imzasını Türk gençliği atacaktır. Gelecek şuurlu, gururlu, milli sorumluluğunun farkında özgüvenli ve öz disiplinli şekilde değerlerini koruyabilen gençlerin elinden doğacaktır. Tekrardan hepinize teşekkür eder, iyi eğlenceler dilerim. Ne Mutlu Türküm Diyene.” Dedi.
Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu da yaptığı konuşmasında, “Gençler evlatlarım aranızdan yetişmiş bir Ülkücü büyüğünüz olarak şunu söylemek isterim ki; Ülkücü çalışkandır, Ülkücü dürüsttür, Ülkücü vatanseverdir, Ülkücü dindardır, Türk İslam sentezini özümsemiş insandır. Bu memleketimizin aziz vatanımızın geleceği sizlersiniz. Başbuğumuz Alparslan Türkeş ne diyor? Gençler siz bir bayraksınız, bayrağı yere düşürmeyiniz diyor.Sizde Başbuğumuzun Bayraktarları olarak bu bayrağı en zirveye, en öne dikmek için ne gerekiyorsa onu yapacaksınız. Ancak Ülkücülük sözle olmaz..! özle olur. Ülkücü herkesten daha çok okur, Ülkücü herkesten daha çok ilgili olur, daha çok bilgili olmaya, daha çok arif olmaya dikkat eder. Çünkü siz bu milletin, bu memleketin teminatı ve gelecekte idarecileri olacaksınız.” Dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük de yaptığı konuşmasında, Teşkilat, Belediye, Ocak, Vakıf, Sendika, ne güzel bir birlik beraberlik. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın diyorum. Ben şahsım ve Teşkilatım adına Ülkü Ocakları başkanı İbrahim Ateş’e, davamız ve geleceğimizin teminatı olan bu gençlerimizle bizi buluşturduğu için kendisine çok teşekkür ediyorum, hepinize saygılar sunuyorum. Belediye başkanımız Hidayet Kılınç Bey Anamur dışında olduğundan dolayı programa katılamadılar, sizlere selam ve saygılarını iletmemi rica ettiler. Selam ve saygılarını iletiyorum üzerimde kalmasın.” Dedi.
Katılımcılara  Efsane  Yemekçilik tarafından  yapılan  etli  pilav ve lokma  tatlısının ve  mevsim meyvelerinin  ikram   edildiği  etkinlikte, Emirşah mahallesi camii imamı Abdullah Uysal tarafından okunan Kur’anı Kerim ve İmam hatip İsa Kadiroğlu tarafından yapılan duaların ardından ülkücü gençler tarafından çeşitli yarışmalar yapıldı.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA