Gümüş’den “Tanrı Dağları’nın Gözyaşları’ konferansı

Gümüş’den “Tanrı Dağları’nın Gözyaşları’ konferansı

Dünya Avrasya Tarım Derneği’nin Belediye Meclis Salonunda düzenlediği ‘Tanrı Dağları’nın Gözyaşları’ konulu konferansa katılan Gazeteci Yazar Özer Ravanoğlu, Türk Milletinin geldiği Orta Asya’da gördüğü zulümleri ve Çin baskılarını hatırlattı, Türk Milleti’nin dünya üzerindeki etkisini gözler önüne serdi.
Bu haber 2019-12-05 12:15:20 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Dernek Başkanı ve Anamur Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş’ün düzenlediği konferans, Emekli İmamhatip, Mehmet Gümüş’ün sunumu ile başladı. İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar, İYİ Parti İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu ve yönetim kurulu ile birlikte Anamur ve Silifke’den davetlilerin katıldığı konferans, 2 saat sürdü. Konferans öncesi kısa bir konuşma yapan Ahmet Şeref Gümüş, Ağabeyi Rahmetli Hüseyin Gümüş’ün ‘Türklük Dünyası’nın Dallarıyız Biz’ adlı şiirini okudu. Konferansta Doğu Türkistan da yaşananları canlı örnekleri ile anlatan Yazar Özer Revanoğlu, “Soydaşlarımızın bizden çok beklentileri var. Bu beklentilere kayıtsız kalamayız.” Dedi. Türk milletinin, adaletli ve merhametli davranmasından dolayı Dünya’nın birçok yerinde hatırı sayılır bir değer ve saygıya sahip olduğunu kaydeden Revanoğlu, günümüz gençliğinin bundan habersiz yaşadığını söyledi. Hocalarımızın, din adamlarımızın birinci anlatacağı şey, bizim İslamiyette, insana verdiğimiz değer olduğunu kaydeden Revanoğlu; “Doğu Türkistanda yaşananları kast ederek; “Orayı unutturdular bize. Geçmişimizi unutturdular.  Şurda hepiniz bir anda geçmişinizi unutun evinizi bulamazsınız. Evinizi buluyorsanız, geçmişinizi bildiğiniz içindir. Geçmişimizi bilmek ve hatırlamamızdan korkuyorlar. Onlarda biliyorlar ki bizim hareketimiz Kıbrıs Hareketi ile bitmez, okyanusları aşar. Bizim kalbimiz yüreğimiz, ona müsait çünkü. ”  ifadesini kullandı.  Tanrı Dağları’nın Güz Yaşları’nı,  Soydağlarımızın çektiği bu zulümlerden, gözyaşlarından etkilendiğini, sanki ağlıyor gibi geldiğini ifade eden Yazar Özer Revanoğlu, “Yıllarca bizim zafer türkülerimizi dinleyen Tanrı Dağı, artık bizim gözyaşlarımıza şahit oluyor.” Dedi.
konferansın sonunda ayakta alkışlanan Revanoğlu’na Dernek Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Dernek adına muz armalı bir plaket takdim etti.

Kaynak:Anamur Ekpres Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA