İYİ Parti İlçe Başkanı Kahvecioğlu’dan Engelliler Günü Mesajı

İYİ Parti İlçe Başkanı Kahvecioğlu’dan Engelliler Günü Mesajı

İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu,3 Aralık Dünya Engelliler Günün nedeniyle mesaj yayınladı.
Bu haber 2019-12-03 15:02:41 eklenmiş

İYİ Parti İlçe Başkanı  Kahvecioğlu,” çevremizde bir kez daha gördük ki engelli çocuklarımıza gerekli ilgi alaka şefkat ve motivasyonu sağladığımızda onlar çok şeyi başarabiliyorlar. Çocuklarımızı ve engelli vatandaşlarımızı toplumdan izole etmeden ruhsal ve fiziksel gelişimini sağlayacak kurumlarla işbirliği içerisinde onların yeteneklerini en son noktaya kadar ortaya çıkarmamız hepimizin görevi. Bunun dışında yine engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarının yükseltilmesi, yaşam alanlarının kolaylaştırılması için Yerel Yönetimler, siyasiler, sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak bu özel insanlar  için  bir şeyler  yapabiliriz.,
Bizler, yani bir başkasına ihtiyaç duymadan yaşamını devam ettirenler, bir uzvumuzun bir organımızın çalışmadığını ve kullanamadığımızı düşünelim ve kendimizi empati yoluyla engelli vatandaşlarımızın yerine koyalım ve çevremizde bu sorunların olduğunun farkına varılması için ne yapabiliriz, onu düşünelim.
Engelli olmanın bir engel olmadığı toplumları inşa etmek hepimizin elinde. Bunu  da  sorumluluk  üstlenerek başarabiliriz ”dedi.

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA