Anamur iskelesi açılışı için son denetim

Anamur iskelesi açılışı için son denetim

Mersin Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, yapımı tamamlanan Anamur iskelesinin açılışı için özel kalem müdürü Fahri Kılıç ve yetkililer Anamur’a göndererek inceleme yapmalarını açılış için son şekli için rapor hazırlamalarını istedi.
Bu haber 2019-11-22 12:21:03 eklenmiş

Anamur AKParti ilçe Başkanı M.Feyzullah Yılmaz ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu ile birlikte yapımı tamamlanan Anamur iskelesini gezen Ankara heyeti son eksiklikleri tespit ederek not aldılar.
352 metre uzunluğunda
49.5 metre genişliğindeki Anamur İskelesinin giriş alanlarının yenilenmesi ile Deniz hudut kapısı binasının restorasyonların hızla yapılması konusunda notlar alan Ankara heyeti eksikliklerin en kısa zamanda tamamlanması doğrultusunda adımların atılacağını ve konu ile ilgili olarak Lütfi Elvan’ı bilgilendireceklerini söylediler.
40 milyon lira yapım bedeli ile Ulaştırma Bakanlığının 2016-2019 yatırım planı çerçevesinde tamamlanan   iskelesi daha önce yapılan açıklamalar tutturularak  29 Ekim  2019 tarihinde bitirildi..
Anamur İskelesini kullanacak ana sektörün, yolcu ve araç taşıyan deniz otobüsleri. Turist taşıyan Curise ve RO-RO gemileri ile feribotlar olacağı belirtilirken, i, iskeleye bağlanacak küçük tekneler ve deniz uçağı yanaşma platformu olarak hizmet vereceği kaydedildi.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA