Anamur yamaç paraşütünde cazibe merkezi olacak
reklam

Anamur yamaç paraşütünde cazibe merkezi olacak

Anamur Havacılık ve Ekstrem Spor Kulübü yamaç paraşütçüleri, Adana’lı yamaç paraşütçüleri ve Mersin’li paraşütçüler Anamur Ören antik kentinde bir araya gelerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak, görsel bir şölen sergilediler.
Bu haber 2019-11-14 13:35:59 eklenmiş
a

Anamur, Adana ve Mersin paraşütleri Anemurion antik kentinde buluşarak kendi aralarında yarıştılar ve gün boyunca yaklaşık 200 uçuş gerçekleştirdiler.
Yarışmaları izleyen Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Yamaç paraşütünün Anamur da gelişen bir spor olduğunu ve sonuna kadar destekleyeceklerini belirterek ,”Anamur yamaç paraşütünde Türkiye’nin cazibe merkezi olabilmesi için planlamalar yaptıklarını söyledi.

Anamur Yamaç paraşütünün, Paraşüt hocası Süleyman Solak ise, hedeflerinin yamaç paraşütünde Anamur’u Türkiye’nin cazibe merkezi yapmak istediklerini Tarih Doğa ve Denizin buluştuğu Ören Antik Kentinin hak ettiği yeri almasını istediklerini ifade etti.

Kulüp başkanı Halil Ünlüselek ise Anamur’un ekstrem sporlar ile büyüyeceğini ve çalışmalarında hedeflerinin Anamur’u tanıtmak, hava sporlarını  her yaş grubundan  vatandaşa  sevdirmek  olduğunu belirtti.

                                               

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
a
aaa
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA