BU KAVŞAK GÜVENLİKLİ

BU KAVŞAK GÜVENLİKLİ

Yeşil Yurt Mahallesi Kıbrıs Caddesi üzerinde farklı tarihlerde meydana gelen kazalarda öğrencilerde dahil onlarca kişinin yaralandığı Kıbrıs İlkokulu kavşağı, Anamur Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak çalışması ile güvenli yaya geçidine kavuştu.
Bu haber 2019-11-07 14:35:05 eklenmiş

Daha önce geçiş üstünlüğü karmaşasının yaşanması ile sürekli kazaların meydana geldiği kavşakta artık sürücüler daha dikkatli olmak zorunda.
Yeni yasaya göre yayalara öncelik verilmesine rağmen kavşaktaki kazaların önüne geçmek için okul önüne, Anamur  Emniyet  Müdürlüğü  Toplum Destekli Polislik Büro  Amirliği  ekipleri ve  Zabıtalar  tarafından  yaya çizgisi çekildi.
Anamur Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü görevlilerine teşekkür eden Okul Müdiresi Ayfer koyuncu, Toplum Destekli Polisleri ve Anamur Belediyesi Zabıtaları, öğrencilerin karşıdan karşıya güvenli geçmeleri ve servislerine inip binmeleri daha güvenli olacağını kaydetti. 
Koyuncu; Çocuklarımız yaya geçidinin daha güvenli olduğunun bilincindeler. Umarım araç ve motosiklet sürücüleri de buna hassasiyet gösterirler” şeklinde konuştu.
Trafikle ilgili eğitsel çalışmalarının bununla sınırlı kalmadığını ve ‘Kemerini tak, yoluna Bak’ adı altında bir projelerinin daha olduğunu kaydeden Koyuncu, bu tür çalışmalarının  yıl boyunca devam edeceğini söyledi.
Ellerinde dövizlerle çalışmaları destekleyen öğrenciler de” kemerini tak, yoluna bak”  şeklinde slogan attılar.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA