Anamur 6.Tarım ve Gıda Fuar’ının açılışını Başbakan Tatar yaptı

Anamur 6.Tarım ve Gıda Fuar’ının açılışını Başbakan Tatar yaptı

Bu yıl 6.ncısı açılan Anamur Tarım ve Gıda Fuarı, yoğun katılımla ziyaretçilere kapılarını açtı.
Bu haber 2019-10-24 10:56:02 eklenmiş

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilen açılış kokteylinin ardından, fuar alanına  katılımcılar kortej eşliğinde  yürüdüler.
Anamur Kaymakamlığı, Anamur Belediyesi, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde, CNR Fuarcılık organizasyon tarafından açılışı yapılan fuar’a Anamur ve birçok il ve ilçeden farklı meslek gruplarından firmalar stand açtı.
 KKTC  Başbakanı Ersin Tatar, KKTC  Tarım ve  Doğal Kaynaklar Bakanı  Dursun  Oğuz, Kıbrıs  Türk Ticaret  Odası Başkanı  Turgut Deniz, KKTC  Mersin  Konsolosu Zalihe Mendeli, Mersin  Valisi Ali  İhsan Su,Anamur  Kaymakamı  İsmail  Gültekin, Bozyazı  Kaymakamı Arif Yalçın, Anamur  Belediye  Başkanı  Hidayet  Kılınç,Aydıncınk Belediye Başkanı Ferat Aktan Mersin  Ticaret  Odası  Başkanı Ayhan  Kızıltan,Meclis  Başkanı  Hamit  İzol,Anamur  Ticaret  Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Meclis Başkanı  Mehmet Yılmaz hep birlikte kurdeleyi keserek fuar açılışını yaptılar.
KKTC Başbakanı Ersin Tatar fuar açılışında yaptığı konuşmada Kasım ayı içinde Anamur’un yeni iskelesinin açılması ve Deniz hudut kapısının Anamur’da faaliyete geçmesiyle birlikte KKTC ile Anamur arasında ticaret başta olmak üzere, turizm ve sosyal açıdan da büyük bir gelişme sağlanacağını belirtti.
Mersin valisi Ali İhsan Su yaptığı konuşmada Anamur Tarım ve gıda fuarının bölgenin ekenomik kalkınmasını büyük katkı sağladığını belirterek “Anamur Türkiye’nin muz üretiminin başkentidir.Mersin ve ilçeleri Muz,Çilek,,Narenciye,Erik,Keçi Boynuzu,Yeni Dünya üretiminde Türkiye’de ilk sıradadır,çeşitli meyve üreteninde ise ikinci ve üçüncü sıralarda yer almaktadır.” diyerek Anamur’da yapılan fuarın ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı.
Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ise Anamur Tarım ve Gıda fuarının 6.yılına girdiğini hatırlatarak fuarın giderek yaygınlaştığını ve önümüzdeki yıllar itibariyle ulusal ve uluslararası kimligini kazanacağını ve bu konuda çalışmalara ağırlık verdiklerini belirtti.
Kılınç”Fuara katılan firmalar ürünlerini tanıtıp Üreticimizin menfaatleri doğrultusunda gerekli satış, sipariş işlemlerini yürüteceklerdir. Ayrıca vatandaşlarımıza  Zeytin fidanı dağıtımı, keşkek ikramı gibi pek çok faaliyetlerimiz Fuarımızda 4 gün boyunca yer alacaktır.
Kentimiz Tarım kenti olmasının yanında eşsiz güzelliğiyle bir Turizm Cenneti olduğunu da düzenlediğimiz festival ve fuarlarda Anamur’umuza gelen değerli değerli misafirlerimiz sayesinde tüm Türkiye’ye ve dünyaya göstereceğiz. İnanıyorum ki bu gördükleri güzellikleri gittikleri yerde en güzel şekilde aktaracaklarından hiç şüphem yok. Fuarımıza teşrifleri ile KKTC Başbakanı Sayın Ersin Tatar ve saygıdeğer heyeti, Mersin Valimiz, kardeş kentimiz Almanya Bingen den gelen sex shop konuklarımız Hepinize hoş geldiniz diyor saygıyla selamlıyorum. “dedi.

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu da yaptığı konuşmada hayalindeki, Bölgenin ve bölgede yetişen ürünlerin tanıtımına büyük katkısı olan Fuarın önemine vurgu yaptı.
Türkiye-KKTC Ticaret Odası Ekonomi Forumu Başkan Yardımcılığı görevinde de  bulunan  Anamur Ticaret  ve Sanayi  Odası  Yönetim  Kurulu  Başkanı Ferudun  Torunoğlu; “Görevli olarak Kıbrıs’a gittiğinde yemekte  KKTC Başbakanı Ersin Tatar’dan Anamur 6. Tarım Fuarına  davet ettiğini, Başbakan Tatar’ın bu teklifi kabul ettiğini, daha sonra da Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ile birlikte teyit ederek kesinleştirdiklerini belirterek, KKTC Başbakanı Ersin Tatar’a ve heyetine Anamur’a gelerek, bizleri  onurlandırdığınız  için sonsuz teşekkürler.” Dedi.
Konuşmaların  ardından  Fuarın  açılışı  yapıldı,standlar  tek tek   ziyaret  edildi.
Anamur Kaymakamlığı, Anamur Belediyesi, Anamur Ticaret ve Sanayi  Odası’nın  öncülüğünde, CNR Fuarcılık organizasyon tarafından açılan fuarın açılışına  KKTC  Başbakanı Ersin Tatar, KKTC  Tarım ve  Doğal Kaynaklar Bakanı  Dursun  Oğuz, Kıbrıs  Türk Ticaret  Odası Başkanı  Turgut Deniz, KKTC  Mersin  Konsolosu Zalihe Mendeli, Mersin  Valisi Ali  İhsan Su,Anamur  Kaymakamı  İsmail  Gültekin, Bozyazı  Kaymakamı Arif Yalçın, Anamur  Belediye  Başkanı  Hidayet  Kılınç,Mersin  Ticaret  Odası  Başkanı Ayhan  Kızıltan,Meclis  Başkanı  Hamit  İzol,Anamur  Ticaret  Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Meclis Başkanı  Mehmet Yılmaz,Ziraat  Odası Başkanı Şeref  Gümüş,Ziraat  Mühendisleri  Odası Başkanı  Mustafa  Güngör,Esnaf Odası Başkanı  Ahmet Çetin,Hal  Komisyoncular  Derneği Başkanı Orhun Yıldız, Siyasi Parti  İlçe  Başkanları, Muhtarlar,Dernek sex shop yöneticileri ile  çok sayıda davetli  katıldı.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA