Güngör: Bölgenin ve ürünlerin tanıtımda Fuarın önemli

Güngör: Bölgenin ve ürünlerin tanıtımda Fuarın önemli

Ziraat Mühendisleri Odası Anamur Temsilcisi Mustafa Güngör, Anamur tarım fuarının, bölgenin ve ürünlerin tanıtımında büyük önem taşıdığını söyledi.
Bu haber 2019-10-22 14:30:17 eklenmiş

Bölgede yetişen ürünlerin tanıtımı ve üreticilerin sektördeki son gelişmelerini takip edebilmeleri konusunda fuarların payının büyük olduğunu söyledi.
Ziraat Mühendisleri Odası Temsilcisi Mustafa Güngör, “Tarım Fuarları tarımla ilgili urun ya da hizmetlerin ortak bir paydada buluştuğu, üreticilerin teknolojik gelişmelerden bilgi ve yeniliklerden haberdar olmasının sağlandığı ve tarımsal bilgilere birinci elden ulaşıldığı organizasyonlar olması acısından büyük önem taşıyor. Fuarlar, arz ve talebin pazarda buluşmasını da olanak sağlıyor. Ayrıca, teknik işbirliği ve geleceğe yönelik ticari ilişkilerin temelleri en sağlam bicimde fuarlarda atılıyor” dedi.
Güngör, fuarların tarım sektörünün gelişip, kalkınmasında da önemli bir görev üstlendiğini dile getirerek, “Tarımın bizim için önemi tartışılmaz. Bu nedenle ilimizin geleceği ve ekonomik gelişmişliğini artırmak adına tarım fuarını önemsiyoruz. Tarımın, hayvancılığın gelişmesi, üreticinin yeni teknolojik gelişmeler ile buluşması, ürün kalitesinin artırılması bakımından fuarların yeri tartışılmaz. Bölge ekonomisi ve ticaretini  geliştirmek  yeniliklerle  buluşturan  fuarların  desteklenmesi gerekiyor” dedi

 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA